15:49:56 - چهارشنبه 3 جولای 2019
“فشار خون” ۸۳۶ هزار کرمانشاهی سنجش شد/ پوشش ۸۷ درصدی جامعه هدف
“فشار خون” ۸۳۶ هزار کرمانشاهی سنجش شد/ پوشش ۸۷ درصدی جامعه هدف
رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه از سنجش فشار خون ۸۳۶ هزار و ۱۴۷ نفر از جمعیت بالای ۳۰ سال استان خبر داد.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه از سنجش فشار خون ۸۳۶ هزار و ۱۴۷ نفر از جمعیت بالای ۳۰ سال استان خبر داد.

دکتر ابراهیم شکیبا در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به شروع فاز اجرایی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در استان از ۱۷ خرداد، گفت: در این طرح که تا ۱۵ تیرماه ادامه خواهد داشت فشار خون افراد بالای ۳۰ سال استان سنجش می شود.

وی افزود: تعهدی که وزارت بهداشت بر عهده استان قرار داده سنجش فشار خون بیش از ۵۰ درصد افراد بالای ۳۰ سال استان است، اما خوشبختانه تا شب گذشته(دوشنبه) از حدود ۹۶۰ هزار نفر جمعیت بالای ۳۰ سال استان، فشار خون ۸۳۶ هزار و ۱۴۷ نفر سنجش شده است.

خبر جدید  پلمب وسایل بازی غیراستاندارد شهربازی‌های کرمانشاه

شکیبا تصریح کرد: این آمار نشان می دهد  ۱۷۳ درصد بیشتر از تعهدات وزارتخانه عملی شده است.

وی افزود: همچنین این آمار نشان می دهد از مجموع جمعیت هدف طرح در استان، فشار خون ۸۷ درصد آنها سنجش شده و امیدواریم طی روزهای باقیمانده فشار خون بیش از ۹۰ درصد جمعیت مشمول طرح سنجش شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به پوشش ۱۰۰ درصدی طرح در روستاهای استان و برخی شهرستان های کوچک، گفت: تنها در کلانشهر کرمانشاه به علت جمعیت بالا عملکرد ما حدود ۶۷ درصد است و در روزهای باقیمانده عمده تمرکز در این شهر است که بتوانیم جمعیت بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.

خبر جدید  چیزی به عنوان "حق دست پزشک" نداریم و اخذ آن از بیمار تخلف است

شکیبا با اشاره به فعالیت و مشارکت بیش از چهار هزار نفر در اجرای این طرح در استان، گفت: هم اکنون در بیش از ۱۵۰۰ مرکز ثابت و سیار در استان کار سنجش فشار خون انجام می شود.

رییس مرکز بهداشت استان در ادامه از فشار خون بالا به عنوان ریسک فاکتور اصلی بسیاری بیماری ها از جمله بیماری های قلبی و عروقی یاد کرد و افزود: در حال حاضر ۴۵ درصد مرگ و میر های کشور به علت بیماری های قلبی و عروقی است که یکی از ریسک فاکتورهای اصلی آن همین فشار خون بالا است.

وی افزود: متاسفانه آمارها و تحقیقات بسیار نشان می دهد حدود ۴۰ درصد مردم از فشار خون بالای خود اطلاع ندارند و همین امر موجب می شود بیماری های قلبی و عروقی و یا نارسایی های کلیوی و کبدی به صورت چراغ خاموش در افراد ایجاد شده و بسیاری را به کام مرگ بکشاند.

خبر جدید  کشورهای دیگر به صادرات جایزه می‌دهند و اینجا هر روز ترمز صادرات را می‌کشند

شکیبا تصریح کرد: با کنترل فشار خون عملا از سیر بیماری های قلبی و عروقی کاسته می شود و آمار مرگ و میر به شدت پایین خواهد آمد.

وی افزود: از افرادی که تاکنون برای سنجش فشار خون اقدام نکرده اند تقاضا می شود طی روزهای باقی مانده به مراکز درمانی و بهداشتی استان مراجعه کرده و فشار خون خود را اندازه بگیرند.

انتهای پیام
منبع :: “فشار خون” ۸۳۶ هزار کرمانشاهی سنجش شد/ پوشش ۸۷ درصدی جامعه هدف

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه