1:03:33 - چهارشنبه 9 ژانویه 2019
فضای کسب و کار در استان کرمانشاه مناسب نیست
فضای کسب و کار در استان کرمانشاه مناسب نیست
معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: فضای کسب و کار استان کرمانشاه به عنوان مهمترین عنصر در اشتغالزایی وضعیت مناسبی ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، هدایت حاتمی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سازمان صمت استان که در اتاق بازرگانی استان کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اینکه بهبود فضای کسب و کار یکی از راهکارهای مقابله با غول بیکاری در استان است اظهار داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت با توجه با تنوع در ذینفعان از جمله صادرکنندگان، اتحادیه، اصناف و تاجران بیشترین تأثیر را در اشتغالزایی دارد.

وی با بیان اینکه فضای کسب و کار در استان کرمانشاه مناسب نیست عنوان کرد: صنعت، معدن و تجارت ۴۰ درصد GDP کشور را در دست دارد بنابراین با توجه به اهمیت آن در کشور این سازمان نقش مهمی در اشتغال استان دارد.

حاتمی با بیان اینکه مناسب نبودن فضای کسب و کار در استان به معنای اصلاحپذیر نبودن آن نیست گفت: مهمترین عنصر کلیدی برای مقابله با بیکاری بهبود فضای کسب و کار است و از طرفی باید با بازاریان، تولیدکنندگان و اصناف متخلف به طور جدی برخورد شود.

خبر جدید  کرمانشاه|۳ عنوان کتاب نویسنده کتاب فرنگیس رونمایی می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه اشتغال، تورم و فاصله زیاد بین دهکهای مختلف درامدی را از مهمترین مشکلات استان عنوان کرد و گفت: مشکل تورم در حوزه تنظیم بازار باید مدیریت شود.

وی با اشاره به اینکه پیادهسازی افکار صحیح در سازمانها توسط مدیران برای مقابله با بیکاری اهمیت ویژهای دارد بیان کرد: سومین راهکار برای مقابله با بیکاری احیای واحدهای راکد و غیرفعال استان و استفاده از ظرفیت واحدهای دارای ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

حاتمی جذب و جلب سرمایههای جدید را از دیگر راههای اشتغالزایی در استان عنوان کرد و گفت: همایش فرصتهای سرمایهگذاری استان کرمانشاه نقطه شروعی برای جذب سرمایهگذاران بود و تلاش میشود هر سه ماه یکبار همایشی تخصصی در حوزههای مختلف و به منظور معرفی جذابیتهای استان برگزار شود.

خبر جدید  سومین نمایشگاه گل و گیاه در کرمانشاه برپا می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه بیان کرد: دفتر جذب سرمایهگذاری استانداری به صورت ویژه مشکلات مختلف ۲۰۰ واحد برتر صنعتی و تولیدی استان را بررسی میکند و حمایتهای لازم در زمینه تسهیلات نیز انجام میشود.

وی با اشاره به ضرورت یکپارچه شدن ساختمانهای بازرگانی و صنعت استان گفت: برنامهداری در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه ضعیف است و این ممکن است به دلیل تراکم کاری باشد.

خبر جدید  وزیر دادگستری: دولت، مجلس و قوه قضائیه به دنبال گرفتن استقلال کانون وکلای دادگستری نیستند‌

حاتمی با اشاره به ضرورت اصلاح فرایند اداری در استان عنوان کرد: در این زمینه گزارشهایی از عملکرد مدیران سازمانها وجود دارد که گاهی سنگاندازی میکنند اما چنانچه مدیرانی برخلاف رضایت مردم و فضای کسب و کار اقدام کنند در مرحله نخست نصیحت، دوم کمک به اصلاح و در نهایت برخورد میشود.

وی تنظیم بازار و توجه به صادرات را از دیگر اقدامات ضروری برای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان دانست و گفت: زیرساختهای مرزها باید اصلاح و از تمام ظرفیت بخش خصوصی در این راستا استفاده شود.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه