11:43:53 - پنج‌شنبه 31 ژانویه 2019
فعالیت ۲۰ کمپ ترک اعتیاد در استان کرمانشاه
فعالیت ۲۰ کمپ ترک اعتیاد در استان کرمانشاه
به مناسبت دهه فجر غربالگری رایگان شهروندان بالای ۳۰ سال در کلینیک ویژه پرستاری شهید فتاحی کرمانشاه انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر فرحناز محمدی ظرفیت پنج کمپ را ۶۰ نفر و مابقی را ۳۰ نفر اعلام کرد و افزود: فعالیت ۲۰ کمپ ترک اعتیاد در استان کرمانشاهکمپهای با ظرفیت ۶۰ نفر از قدمت بالایی برخوردار هستند و ممکن است به دلیل تقاضای بیشتر، در برخی ایام در پذیرش محدودیت داشته باشند.
وی با تاکید براینکه محدودیتی برای پذیرش معتادان نداریم، اظهار داشت: در مراکز با قدمت نیز در صورت تکمیل بودن ظرفیت پس از مدتی امکان پذیرش افراد جدید فراهم خواهد شد.
معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان خاطرنشان کرد: فرد معتاد برای ترک اعتیاد حداقل یک پروسه یک ماهه را باید طی کند، اما اگر تیم درمان تشخیص دهد مدت زمان نگهداری وی در کمپ ممکن است افزایش یابد، اما به طور میانگین معتادان یک ماه در کمپ نگهداری خواهند شد.
محمدی هزینه نگهداری یک معتاد در یک ماه را ۶۷۱ هزار تومان دانست و بیان کرد: تنها معتادان در سن ۱۸ تا ۶۰ سال پذیرش میشوند و این افراد نباید از نظر روانی بیمار یا دارای زخم باز باشند همچنین باید خودشان تمایل به درمان داشته باشند.
معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: خدمات مشاورهای و مددکاری، فردی و گروهی و خانوادگی توسط تیم درمان متشکل از مددکار، روانشناس و پزشک به افرد ارائه میشود.
وی یادآور شد: بهزیستی تنها مرجع صدور پروانه مجوز برای راه اندازی کمپهای ترک اعتیاد است و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز وظیفه برخورد با کمپهای غیرمجاز را برعهده دارد.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  ۱۰ دی‌ماه؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در جشنواره قرآن بهزیستی کرمانشاه
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه