11:34:18 - دوشنبه 28 ژانویه 2019
فعالیت ۲۰ کمپ ترک اعتیاد مجاز در کرمانشاه
فعالیت ۲۰ کمپ ترک اعتیاد مجاز در کرمانشاه
کرمانشاه_معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: ۲۰ کمپ ترک اعتیاد مجاز تحت نظر بهزیستی در این استان فعالیت می‌کنند.

فرحناز محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در استان کرمانشاه ۲۰ کمپ ترک اعتیاد تحت نظر بهزیستی وجود دارد که از این تعداد ۱۹ کمپ مردانه و یک کمپ زنانه است.

وی ظرفیت پنج کمپ را ۶۰ نفر و مابقی را ۳۰ نفر اعلام کرد و افزود: کمپ های با ظرفیت ۶۰ نفر از قدمت بالایی برخوردار هستند و ممکن است به دلیل تقاضای بیشتر، در برخی ایام در پذیرش محدودیت داشته باشند.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه با تاکید براینکه محدودیتی برای پذیرش معتادان نداریم مگر در مراکزی که قدمت بیشتری دارند گفت: در مراکز با قدمت نیز در صورت تکمیل بودن ظرفیت پس از مدتی امکان پذیرش افراد جدید فراهم خواهد شد.

خبر جدید  چهارشنبه‌سوری ۷۵ کرمانشاهی را مصدوم کرد /کاهش چشمگیر تعداد مجروحان

به گفته محمدی، فرد معتاد برای ترک اعتیاد حداقل یک پروسه یک ماهه را باید طی کند اما اگر تیم درمان تشخیص دهد مدت زمان نگهداری وی در کمپ نیز ممکن است افزایش یابد اما به طور میانگین معتادان یک ماه در کمپ نگهداری خواهند شد.

وی هزینه نگهداری یک معتاد در یک ماه را ۶۷۱ هزار تومان دانست و بیان کرد: تنها معتادان در سن ۱۸ تا ۶۰ سال پذیرش می شوند و این افراد نباید از نظر روانی بیمار یا دارای زخم باز باشند همچنین باید خودشان تمایل به درمان داشته باشند.

خبر جدید  تصادف خونین در جاده کامیاران ۳ نفر را به کام مرگ کشید

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: خدمات مشاوره ای و مددکاری، فردی و گروهی و خانوادگی توسط تیم درمان متشکل از مددکار، روانشناس و پزشک به افرد ارائه می شود.

محمدی بیان داشت: بهزیستی تنها مرجع صدور پروانه مجوز برای راه اندازی کمپ‌های ترک اعتیاد است و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز وظیفه برخورد با کمپهای غیرمجاز را برعهده دارد.

خبر جدید  ارائه خدمات توانبخشی رایگان به بیماران خاص تحت پوشش بهزیستی

وی ظرفیت کمپهای مجاز استان را ۷۵۰ نفر اعلام وبیان کرد: هدف از راه اندازی کمپ های ترک اعتیاد درمان با پرهیز از مصرف دارویی است.

کد خبر ۴۵۲۵۷۳۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه