12:14:47 - پنج‌شنبه 16 مه 2019
فعالیت ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی در کرمانشاه
فعالیت ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی در کرمانشاه
کرمانشاه_مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی در این استان گفت: به این منظور کانکس‌هایی در حاشیه شهرها برای ارائه خدمات به متقاضیان مستقر هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه رضوان مدنی صبح امروز پنج شنبه در نشست خبری به خدمات ارائه شده توسط بهزیستی در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته در ۵ مرکز مشاوره ژنتیک استان تعداد ۳۰۷۰ زوج تحت مشاوره قرار گرفتند که ۲۱۷ مورد درخواست آزمایش ژنتیک دادند و ۳۷ مورد درخواست مربوط به آزمایشات ژنتیک (قبل از بارداری) بوده است.

وی افزود: تعداد ۵ مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست، بد سرپرست و یا سر راهی داریم که ۶۷ کودک در آنجا نگهداری می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از وجود ۱۳ مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی در شهرستان‌های مختلف استان خبر داد و گفت: سال گذشته ۴۳ هزار و ۵۳۳ نفر پذیرش شدند که به تعداد ۲۱۷ هزار و ۶۶۵ نفر خدمات ارائه شده است.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۲ مرکز نگهداری از معلولان زیر ۱۴ سال و ۵ مرکز نگهداری شبانه روزی بالای ۱۴ سال وجود دارد، عنوان کرد: ۲ مرکز بیماران روان مزمن در استان فعال هستند که ظرفیت ۳۷۰ بیمار را دارا است.

خبر جدید  اسلام سرمایه‌ای بزرگ به لحاظ فرهنگی و عقلی است

رضوان مدنی در ادامه به فعالیت یک خانه امن با ۱۲۲ مددجو اشاره کرد و ادامه داد: همچنین یک مرکز خانه سلامت دختران داریم که در سال گذشته ۱۰۹ نفر از دختران بد سرپرست و بی سرپرست و دختران فراری را تحت پوشش قرار داده است.

وی از وجود ۳۹ مرکز ترک اعتیاد در استان خبر داد و بیان داشت: از این تعداد ۲۲ مرکز ماده ۱۵، ۲ موبایل سنتر، ۱۰ مرکز درمان سرپایی و ۷ مرکز گذری هستند که ۱۱ هزار ۷۷۹ نفر را تحت درمان دارند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه ۵ مرکز سرپناه برای مردان و یک مرکز برای زنان تهیه و تجهیز شده است که در سال ۹۸ به ۲۶۹ نفر در این مراکز ارائه خدمات شده بیان داشت: ۱۱۴ مرکز شبانه روزی و ۳۰۹ مهد کودک در استان فعالیت می‌کنند که در مهد کودک‌ها حدود ۲۳ هزار کودک تحت آموزش‌های لازم قرار می‌گیرند.

وی گفت: ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی داریم که به این منظور کانکس‌هایی تهیه شده که در حاشیه شهرها مستقر هستند و به مراجعین مشاوره‌های لازم ارائه می‌شود.

خبر جدید  آمادگی کامل سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه برای خدمت‌رسانی در سیل احتمالی

رضوان مدنی همچنین به خدمات مرکز مداخله و مشاوره طلاق در استان اشاره داشت و خاطر نشان کرد: در این راستا ۳۶ مرکز مشاوره داریم که ۵۶۰۵ پرونده توسط روانشناسان مشاوره تشکیل شده که با مشاوره‌های انجام شده ۷۵۵ پرونده طلاق به سازش بین زوجین منجر شد.

وی از غربال گری شنوایی تعداد ۲۷ هزار و ۲۱۹ نوزاد و غربال گری بینایی ۶۸ هزار و ۲۱۸ کودک ۳ الی ۶ سال در مراکز بهزیستی خبر داد و افزود: در سال ۹۷ تعداد ۱۲۱ هزار کودک تحت آزمایشات پیشگیری از تنبلی چشم قرار گرفتند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای نهضت واگذاری مسکن به معلولان تاکنون ۳ هزار و ۹۶۸ واحد تحویل داده شده است.

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: تعداد ۱۴۸۰ مرکز مشاوره تلفنی داریم که ۱۹۰۶۰ مورد تماس داشتیم همچنین ۶۰ مرکز حضوری داریم که در سال ۹۷ تعداد ۳۴۳۶۰ نفر مراجعه حضوری به ثبت رسیده است.

رضوان مدنی بیان داشت: در حال حاضر تعداد ۴۸۷۷ مورد پشت نوبتی داریم که به علت کمبود بودجه نتوانستیم این تعداد را تحت پوشش قرار دهیم.

خبر جدید  باران و وزش باد شدید تا فردا ادامه دارد /لزوم توجه به هشدارها

وی گفت: در بحث اشتغال با پرداخت وام به ۲۰۷۸ مددجو توانستیم ایجاد اشتغال داشته باشیم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه به مشکلات مددجویان و جامعه هدف بهزیستی پرداخت و بیان داشت: افزایش روزافزون تعداد افراد جامعه هدف بهزیستی به دلیل وضعیت اقتصادی کنونی، کمبود نیروی انسانی متخصص، پزشک و پرستار و هزینه‌های چشمگیر درمانی جامعه هدف، آسیب پذیری گروه‌های هدف از آن جمله است.

وی گفت: همچنین مناسب نبودن بستر جامعه برای حضور و مشارکت معلولین، کم بودن مبلغ تسهیلات پرداختی جهت ایجاد اشتغال پایدار، کمبود اعتبار مورد نیاز جهت تأمین مسکن معلولین و نیازمندان را از جمله هستند.

رضوان مدنی در پایان از مردم و مسئولین خواستار شد که جهت رسیدگی به جامعه هدف بهزیستی استان کمک کنند تا بتوانیم خدمات شایسته ای به نیازمندان ارائه کنیم.

کد خبر ۴۶۱۸۳۲۱


منبع :: فعالیت ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی در کرمانشاه

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه