12:03:22 - چهارشنبه 15 مه 2019
لزوم اجرای سند پیشگیرانه بیماری‌های غیرواگیر توسط دستگاه‌های اجرایی
لزوم اجرای سند پیشگیرانه بیماری‌های غیرواگیر توسط دستگاه‌های اجرایی
کرمانشاه_استاندار کرمانشاه بر اجرایی شدن سند پیشگیرانه بیماری‌های غیرواگیر توسط دستگاه‌های اجرایی استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند صبح امروز چهارشنبه در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد طرح غربالگری کنترل فشار خون بالا را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: همه ما در این راستا تکلیف داریم به دانشگاه علوم پزشکی کمک کنیم.

وی با بیان اینکه این طرح می‌تواند با افزایش آگاهی مردم نگرانی‌ها را برطرف کرده و سلامت جامعه را ارتقا دهد، افزود: باید یک بسیج عمومی برای اجرای طرح کنترل فشار خون شکل گیرد.

خبر جدید  نیاز به تسریع در بازگشایی خسروی و پرویزخان

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در راستای سند پیشگیرانه بیماری‌های غیرواگیر که با رویکرد کنترل فشار خون بالا در دست اجرا است ما به صورت رسمی ️همه دستگاه‌ها را موظف به اجرا خواهیم کرد تا بتوانند در زمینه‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی را یاری کنند.

وی در ادامه به اقدامات شایسته دانشگاه علوم پزشکی در زلزله سال ۹۶ اشاره کرد و یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تهدید زلزله یک به عنوان فرصت استفاده کرد و با دعوت از خیرین سلامت توانست ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات غیر دولتی را برای خرید تجهیزات و نوسازی و افزایش امکانات، جذب کند.

خبر جدید  برداشت غیرمجاز از ۳۰۰۰ کارت بانکی کپی‌شده در کرمانشاه /انهدام باند بزرگ کلاهبرداری

بازوند گفت: همچنین در جذب سرمایه گذار خارجی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حال پیگیری یک بیمارستان هستند که توانست ۱۲۰ میلیون یورو مسدودی و موافقت اصولی وزارت اقتصاد دارایی را به این منظور جلب کند.

وی تصریح کرد: ️دانشگاه علوم پزشکی یکی از دانشگاه‌های کارآمد و شکوفا در کشور محسوب می‌شود که در مقایسه با سایر استان‌ها از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

کد خبر ۴۶۱۷۵۷۳


منبع :: لزوم اجرای سند پیشگیرانه بیماری‌های غیرواگیر توسط دستگاه‌های اجرایی

خبر جدید  تشکیل کمیته‌ای برای برآورد خسارت ناشی از سیل در کرمانشاه
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه