11:43:37 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
لزوم نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی برای اشتغالزایی
لزوم نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی برای اشتغالزایی
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه ای استان، احسان ایمانی هرسینی طی نشستی صمیمی با مربیان مراکز آموزش فنی وحرفه ای استان ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و درود و سلام به روح پرفتوح بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و استماع سخنان و

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه ای استان، احسان ایمانی هرسینی طی نشستی صمیمی با مربیان مراکز آموزش فنی وحرفه ای استان ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و درود و سلام به روح پرفتوح بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و استماع سخنان و درخواست های مربیان به تبیین سیاست های سازمان پرداخت.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه درابتدای جلسه ضمن خیر مقدم و قدر دانی از زحمات مربیان در جهت پیشبرد اهداف سازمان، نتایج آموزشی و عملکرد اداره کل در ۱۰ماهه سالجاری گفت: با توجه به اینکه مربیان مراکز دارای ظرفیت های علمی و تخصصی و مهارتی بسیار بالایی هستند، بایستی با تلاش همه جانبه از ظرفیت های موجود حداکثر استفاده و بهره برداری را کرد.

خبر جدید  مشخص بودن نسل فاطمی در جهان یکی از مصادیق «سوره کوثر» است

وی آموزش های فنی وحرفه ای را یکی از دغدغه های موجود در خصوص اشتغال دانست و تصریح کرد: نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی برای اشتغال زایی و کار آفرینی در جامعه ضروری است چرا که با توانمند شدن افراد در بخش های مختلف مهارتی روند توسعه جامعه شتاب گرفته و رونق اقتصادی به بازار بر می گردد.

ایمانی هرسینی در این نشست، توجه به برونداد و اثر بخشی آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه فرهنگ مهارتی در بین مردم را  بسیار مهم برشمرد و گفت: می توانیم با برگزاری آموزش های کیفی  در راستای پاسخگویی به نیاز اشتغال کشور بازخورد فعالیت هایمان را به مردم بهتر ارائه کنیم.

وی با بیان این اینکه متاسفانه توسعه مهارتی در جامعه امروز بسیار کم رنگ شده گفت: این امر منجر به یک شکاف نسلی شده است چراکه امروز با نسلی مواجه هستیم که مهارت را به عنوان یک ارزش نمی بیند و به اهمیت و مفهوم و مضمون واقعی مهارت پی نبرده است.

خبر جدید  کرمانشاه در جایگاه سوم رقابتهای هندبال لیگ‌دسته سوم کشور

ایمانی هرسینی با تاکید براین مطلب که بایستی نسل حاضر را از نظر مهارتی به تکامل برسانیم، گفت: دغدغه همه ما باید این باشد که نسل بعدی را نسلی صاحب مهارت وحرفه تربیت کنیم.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه با بیان این مطلب که آموزشهای مهارتی محور توسعه اقتصادی محسوب می شود، تصریح کرد: ارتقاء مهارت در سبد خانواده ها و اقتصاد آموزشی از جمله اولویت های کاری این اداره کل است.

خبر جدید  مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه:300 واحد مددجویان زلزله زده تا پایان اردیبهشت افتتاح می‌شود

وی بر برنامه ریزی آموزشی، استاندارد آموزشی، طرح درس و سرفصلها و نکات ایمنی کارگاه ها تاکید کرد و گفت: ارتقاء توان علمی مربیان در انتقال مفاهیم و مطالب بسیار ضروری است و مربیان باید به این مهم توجه داشته باشند.

ایمانی هرسینی با بیان این مطلب که گواهینامه های فنی وحرفه ای از اعتبار و جایگاه ویژه ای برخوردار است و به عنوان هویت و برند سازمان محسوب می شود، گفت: باید تهیه دستورالعمل کمیته و تشکل صنفی مربیان در دستور کار قراربگیرد.

لازم به ذکر است، در پایان مربیان نیز دیدگاه و نظرات خود را بیان کردند و از تشکیل این جلسه با حضور مدیرکل و رسیدگی به موارد درخواستی تقدیر و تشکر کرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه