20:31:20 - دوشنبه 22 آوریل 2019
محسن هاشمی: شهرداری تهران ۴۵۰ نفر به مناطق سیل زده اعزام کرد
محسن هاشمی: شهرداری تهران ۴۵۰ نفر به مناطق سیل زده اعزام کرد
کرمانشاه- ایرنا- رئیس شورای شهر تهران از اعزام بیش از ۴۵۰ نفر از پرسنل شهرداری تهران به استان های سیل زده خوزستان، لرستان و گلستان برای کمک به مردم خبر داد و گفت: بسیاری از این نیروها همچنان در این مناطق مشغول به خدمت رسانی هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن هاشمی عصر دوشنبه در دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار کرمانشاه که در سرسرای جلسات شهرداری این شهر برگزار شد، اظهار داشت: علاوه بر اعزام این نیروها به هر کدام از استان های یاد شده نیز حدود ۵۰ دستگاه ماشین آلات ارسال شد تا کار امداد رسانی به سیل زدگان شتاب بیشتری بگیرد.
هاشمی افزود: در استان خوزستان حدود ۱۰ کیلومتر سیل بند توسط شهرداری تهران ایجاد شد تا از بروز خسارت های بیشتر به منازل و وسایل مردم جلوگیری شود.
رئیس شورای شهر تهران همچنین با اشاره به خسارت های وارد آمده به فضای سبز پلدختر گفت: از ۱۳ بوستان این شهر ۹ بوستان از بین رفته بود و به تاسیسات آبرسانی فضاهای سبز پلدختر نیز خسارات جدی وارد شده است.
وی تصریح کرد: حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر از جمعیت شهر خرم آباد نیز دچار سیل زدگی شده بودند اما خوشبختانه خسارت های کمتری به مرکز استان لرستان وارد آمد.
هاشمی همچنین به امدادرسانی های پرسنل شهرداری کرمانشاه به مناطق سیل زده نیز اشاره و با قدردانی از این اقدام ها گفت: خوشبختانه با همدلی که بین مردم سراسر کشور ایجاد شد آسیب های وارده ناشی از وقوع سیل در حال کاهش است.
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه مردم توقع دارند کمک ها تا مدتی پس از وقوع سیل همچنان ادامه داشته باشد، افزود: دولت و مجلس نیز در کنار مردم کمک های خوبی را گسیل کرده اند و امیدوارم به زودی شرایط مردم مناطق سیل زده به حالت عادی برگردد.
وی خاطرنشان کرد: قرار شده تا مبلغ ۲ میلیارد یورو از محل صندوق ذخیره ارزی به مناطق سیل زده کمک شود که اگر این اتفاق رخ دهد شاهد رفع بسیاری از مشکلات موجود خواهیم بود.
هاشمی در پایان گفت: خوشبختانه با مدیریت صحیح مسئولان کرمانشاه خسارت های سیل به این استان حداقل بود و مردم این دیار مشکلات کمتری را احساس کردند.
در جریان سیل فروردین ماه امسال یک هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت ها، زمین های کشاورزی و واحدهای مسکونی و تجاری استان کرمانشاه وارد شد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

خبر جدید  کار جهادی برای بانوان مناطق محروم عشق می‌خواهد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه