12:55:27 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
محموله گوجه فرنگی قاچاق در مرز پرویزخان کشف شد
محموله گوجه فرنگی قاچاق در مرز پرویزخان کشف شد
قصرشیرین – ایرنا – سرپرست اداره کل گمرک مرز پرویزخان، از کشف و ضبط یک محموله قاچاق گوجه فرنگی در مرز پرویزخان از توابع این شهرستان با هوشیاری ماموران گمرک خبر داد.

شهرام تجری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران گمرک در بازرسی از یک کامیون موفق به کشف ۴۰۰ کیلوگرم گوجه فرنگی شدند که سودجویان قصد داشتند به شکل غیرمجاز آن را از طریق مرز پرویزخان از کشور خارج کنند.
وی اظهار داشت: قاچاقچیان قصد داشتند این مقدار گوجه فرنگی را به صورت پنهانی که در لایه های زیرین کدو جاسازی شده بود به عراق صادر کنند که با رصد و هوشیاری ماموران گمرک از طریق کنترل و رهگیری اطلاعات با سامانه های هوشمند الکترونیکی موفق به خروج این محموله کالای ممنوع از کشور نشدند.
سرپرست اداره کل گمرک پرویزخان بیان کرد: ماموران گمرک پرویزخان پس از کشف این کالای قاچاق ، نسبت به توقیف کامیون و تشکیل پرونده برای فرد متخلف اقدام کردند و پرونده برای سیر مراحل قضایی و صدور حکم نهایی به دستگاه قضا ارسال شد.
وی گفت: گوجه فرنگی های کشف شده با قیمت تعادلی بین زلزله زدگان سرپل ذهاب با نظارت اداره صنعت ، معدن و تجارت توزیع شد.
با دستور وزیر صنعت معدن و تجارت ، صادرات سیب زمینی ، خوراک دام و طیور و گوجه و رب گوجه فرنگی ممنوع اعلام شده است.
شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه ، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز ، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی ، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.
بیش از ۵۴ درصد صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین انجام می شود.
۳۰۱۲/۸۰۶۶

خبر جدید  راهیان نور، یک حرکت فرهنگی و تشکیل جبهه متحد تمدن ساز است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد

دایکان | dayikan

دایکان | dayikan

اخبار ویژه