11:27:45 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
مدیرعامل سازمان قطار شهری کرمانشاه در پی بی‌توجهی شهرداری به این پروژه استعفا داد
مدیرعامل سازمان قطار شهری کرمانشاه در پی بی‌توجهی شهرداری به این پروژه استعفا داد
مدیرعامل سازمان قطار شهری کرمانشاه در استعفای خود گفت: قطار شهری کرمانشاه مظلوم واقع شد و کمترین توجهی از طرف شهرداری کرمانشاه به پروژه ملی استانی نشده است.

سعید سلیم ساسانی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، که از بدو تاسیس سازمان قطار شهری مسئولیت مدیریت و نظارت بر اجرای پروژه قطار شهری را بر عهده داشت از سمت خود استعفا داد و اظهار داشت: حواشی برای پروژه قطار شهری توسط بعضی از مسئولان استانی در فصل بودجه ایجاد شد و در فصل بودجه دچار مشکلات و مسائل درون شهری شدهایم، در صورتی که باید همه مسئولان استانی به همراه نمایندگان مجلس تلاش خود را برای پیگیری اعتبار طرح مصوب شده انجام میدادند.

مدیرعامل سابق سازمان قطار شهری کرمانشاه عنوان کرد: ای کاش با ایجاد فضایی مثبت، حق و حقوق مردم کرمانشاه را با مطالبهگری به دست میآوردیم، زیرا قطار شهری تنها پروژه ملی اجرایی در استان کرمانشاه است که در فصل بودجه سنگاندازی برخی از مسئولان قابل توجیه نیست.

وی با بیان اینکه بحث پروژه قطار شهری از سال ۱۳۹۰ شروع و در سال ۱۳۹۳ استارت کار رقم خورد، بیان کرد: از سال ۱۳۹۰ در بودجه سالانه مصوب مجلس برای پروژه قطار شهری اعتبار در نظر گرفته شده است.

خبر جدید  آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال در کرمانشاه به ۲۲ نفر افزایش یافت

ساسانی خاطرنشان کرد: هرساله در لایحه بودجه عددی مصوب میشود که براساس آن عدد، میان بالاترین مقام اجرایی وزیر کشور و ریاست سازمان مدیریت، دکتر نوبخت موافقت نامهای مبادله میشود که دستگاه اجرایی پروژه شهرداری است و قانون حمایت از سامانههای حمل و نقل ریلی شهری جزسامانههایی است که در قانون پیشبینی شده است.

مدیرعامل سابق سازمان قطار شهری کرمانشاه با بیان اینکه در ماده دوقانون سامانه ریلی شهری به دولت اجازه داده میشود که ۵۰ درصد از پروژهها را تأمین و ۵۰ درصد دیگر را شهرداری باید به عهده بگیرد، بیان کرد: در سال ۹۷ برای این پروژه عدد ۵۵ میلیارد را در نظر گرفتند که بعد از تهران بالاترین عدد اعتباری کشور بوده است و پیرو پیگیریها، مراجعات و مکاتباتی که توسط مسئولان استانی صورت گرفت، پروژه به عنوان یک پروژه ملی در چشم مسئولان کشوری خودش را نشان داد.

خبر جدید  استان کرمانشاه میزبان پیکر مطهر شهدا/ تشییع پیکر شهید سرلشکر ادبیان

وی خاطرنشان کرد: پیرو سفر ریاست جمهوری به استان کرمانشاه در نوروز ۹۷ مصوب شد که ظرف مدت سه سال تا سال ۱۴۰۰ فاز اول پروژه تا میدان آزادی راهاندازی شود و با برآوردی که صورت گرفت مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان نیاز بودکه طبق قانون ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه را باید دولت و نصف دیگر را شهرداری باید پرداخت میکرد.

ساسانی با اشاره به اینکه قطار شهری کرمانشاه مظلوم واقع شده است، عنوان کرد: کمترین توجه از طرف شهرداری به سازمان قطار شهری نشده و پرسنل آن ماههاست که حقوقی دریافت نکردهاند و بعضی از اعضای شورای شهر به صورت شخصی چوب لای چرخهای قطار شهری گذاشتند.

خبر جدید  بیش از ۴۰ خانواده در کرمانشاه در انتظار فرزندخواندگی هستند

وی با بیان اینکه به لطف پروردگار و تکیه بر تفکر و مدیریت جهادی و به همت همکاری مخلص و خدوم در مجموعه سازمان قطار شهری کرمانشاه بخشی از پروژه قطار شهری کرمانشاه، صورت پذیرفته است، عنوان کرد: با عنایت به پارهای از موضوعات که احتمال کم توجهی مسئولان شهرداری به پروژه ملی مردم کرمانشاه حضور بنده در منصب مدیریت باشد، استعفای خود را تقدیم کردم تا شاید گرهای از مشکلات قطار شهری کرمانشاه حل و فصل شود.

مدیرعامل سابق سازمان قطار شهری کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه با انجام پروژه ملی میتواند نماد توسعه و اراده باشد، عنوان کرد: برای ساخت پروژههای ملی در استان به طور طبیعی مشکلات زیادی وجود دارد و یک مرد جنگی و توانمند میخواهد که این موضوعات را حل کند.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه