1:36:39 - چهارشنبه 1 مه 2019
مراسم بزرگداشت سالروز شهادت شهید شیرودی در سرپل‌ذهاب برگزار می‌شود
مراسم بزرگداشت سالروز شهادت شهید شیرودی در سرپل‌ذهاب برگزار می‌شود
مراسم بزرگداشت سالروز شهادت شهید شیرودی دوازدهم اردیبهشت در سرپل‌ذهاب برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، مراسم بزرگداشت سالروز شهادت شهید شیرودی پنجشنبه دوازدهم اردیبهشتماه ساعت ۱۷ در روستای زرینجوب محل شهادت این شهید والامقام واقع در سرپلذهاب برگزار میشود.

امیر سیفی فرمانده قرارگاه راهیان نور ارتش جمهوری اسلامی در این مراسم به سخنرانی میپردازد.

امیر سرافراز ارتش جمهوری اسلامی ایران، سرتیپ خلبان علی اکبر شیرودی، در دی ماه سال ۱۳۳۴ در شیرود تنکابن به دنیا آمد، وی دوران ابتدائی و دبیرستان را در تنکابن پشت سر گذاشت و سپس به تهران رفت و سپس از مراحل جذب در هوانیروز و آموزش خلبانی به اصفهان اعزام شد.

شهید شیرودی در طول دوران قبل از انقلاب در زمینههای مذهبی فعالیت میکرد و علیه رژیم شاه فعالیتهائی را انجام میداد و با سختی و مصائب بسیار تا سوم متوسطه در زادگاهش به تحصیل پرداخت، سپس راهی تهران شد و همراه با کار به تحصیل خود ادامه داد.

خبر جدید  حجم معاملات بورس کرمانشاه ۱۷۶ درصد افزایش یافت

این امیر سرافراز با پایان تحصیلات متوسطه در سال ۱۳۵۱ وارد ارتش شد و دوره مقدماتی خلبانی را در تهران به پایان رساند و دوره خلبانی بالگردکبرا را در پادگان اصفهان دید و با درجه ستوان یاری فارغ التحصیل شد.

وی پس از ۳ سال خدمت در ارتش به کرمانشاه آمد و با شهید کشوری و چند نفر دیگر آشنا شد، به طوری که بیشترین اوقات را با آنان میگذراند و با اوج گرفتن جریانات انقلاب اسلامی شهید شیرودی از ارتشیانی بود که به صفوف راهپیمایان پیوست و به دستور حضرت امام(ره) مبنی بر فرار سربازان از پادگانها او نیز خارج شد.

پس از خروج از پادگان درصدد تشکیل گروهی چریکی بر آمد و با تعدادی از دوستانش در کرمانشاه در این زمینه اقدام کرد تا اینکه امام به میهن بازگشتند و انقلاب به پیروزی رسید.

شهید شیرودی پس از جریانات پیروزی انقلاب با پیشمرگان کرد مسلمان همکاری کرد و سپس با تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به سپاه غرب کشور پیوست.

زمانی که جنگ کردستان آغاز شد شیرودی و چند تن دیگر از خلبانان وارد جنگ شدند و او ساعتی از جنگ فاصله نگرفت و چنان جنگید که شهید دکتر چمران او را ستاره درخشان جنگ کردستان مینامید و شهید تیمسار فلاحی نیز او را ناجی غرب و فاتح گردنهها و ارتفاعات آربابا، بازی دراز، میمک و دشت ذهاب و پادگانابوذر معرفی میکرد.

خبر جدید  نمایشگاه بزرگ دستاوردهای انقلاب اسلامی در کرمانشاه برپا می‌شود

شیرودی بالاترین ساعت پرواز در جنگ را در جهان داشت و با بیش از ۴۰ بار سانحه و بیش از ۳۰۰ مورد اصابت گلوله به بالگردشولی باز سرسختانه میجنگید.

وی بارها هنگام پرواز میگفت: وقتی که پرواز میکنم حالتی دارم همانند یک نفر عاشق که به طرف معشوق خود میرود و هر لحظه فکر میکنم که به معشوق خودم نزدیکتر میشوم و به آن آرزوی قلبی که دارم میرسم ولی وقتی برمی گردم هرچند که پروازم موفقیت آمیز بوده باشد باز مقداری غمگین هستم، چون احساس میکنم هنوز آنطوریکه باید خالص نشدم تا مورد قبول دعوت خدا قرار بگیرم.

خبر جدید  نخستین کافه کارآفرینی استان کرمانشاه راه‌اندازی شد

شهید علی اکبر شیرودی در نهایت به خلوصی که خواهانش بود رسید و مورد دعوت حق قرار گرفت و در ۸ اردیبهشت سال ۱۳۶۰ در حالیکه تانکهای عراقی به طرف قره بلاغ دشت ذهاب در حرکت بودند با بالگردبه مقابله با آنان پرداخت و پس از انهدام چندین تانک از پشت سر مورد اصابت گلوله تانک قرار گرفت و به شهادت رسید.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه