به گزارش خبرگزاری برنا؛ چهل و سومین جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت و کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید و دومین نشست سال ۹۸ با حضور وزیر صمت عصر امروز در سالن تدبیر استانداری تشکیل شد.

IMG (23)

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در این نشست اظهارداشت: سامانه اول بارش چهارم فروردین شروع شد و سامانه دوم بارش هشتم فروردین بود که شدت و اوج آن در سرپلذهاب بود که یک کشته و خسارات زیادی به زیر ساختهای استان، انبیه و پلهای استان کرمانشاه وارد شد.

او افزود: سامانه آخر ۱۱ فروردین بود، اوج بارش از ساعت ۲۲بود تا ساعت ۳صبح روز دوازدهم فروردین که ارتش،سپاه، بسیج، هلالاحمر، امداد و نجات و کلیه واحدهای خدماترسان پای کار بودند و مدیریت بحران مرتب از طریق رسانهها با مردم در تماس بودند و در بحران سیل شاهبیت این قصه مردم بودند که با ابتکارات خودشان سیل را مدیریت کردند.

خبر جدید  زیرگذرهای کرمانشاه بسته می‌شوند

استاندار کرمانشاه گفت: مردم علاوه بر کمک رسانی به هم نوعان با ابتکار خودشان وقرار دادن گونیهای خاکی و ایزوبام درب واحد ها خسارت را به حداقل رساندند.

بازوند از خسارت سیل بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان به زیر ساختهای، بخش کشاورزی، راه و صنعت خبر داد و ادامه داد: در کمتر از۱۰روز ۱۵۱ میلیمتر بارش داشتهایم که با وجود ۲۲۰ متر مربع خانه در حریم رودخانههای استان کرمانشاه مدیریت سیل را مشکل کرد، یعنی رودخانه تبدیل به خانه و خیابان شده بود.

خبر جدید  افتتاح 2500 واحد مسکونی مددجویان مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

او افزود: رودخانه گاماسیاب طی ۱۰ روز سه بار طغیان کرد، و باعث شد ۱۰هزار کیلومتر زمین زیر آب برود، همین قضیه را در کوزران، سرپلذهاب و هرسین داشتیم، اطراف رودخانه قرهسو بالغ بر ۱۵۰ واحد درگیر سیل شدند.

استاندار کرمانشاه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری«رونق تولید» اشاره کرد و گفت: وظیفه همه ما در حمایت از رونق تولید دو چندان شده است، دستگاههای دولتی موظف هستند در رونق بخشیدن تولید همه پای کار باشند، همه باید کمک کنیم فضای کسب وکار را رونق ببخشیم.

خبر جدید  سعید نصرالهی برای چهار سال سکان دار هیئت کاراته کرمانشاه شد

بازوند ادامه داد: در سیل اخیر ۱۳۹واحد تخریب شده است، تعدادی از صنعتگران در شهرستان زلزلهزده سرپلذهاب که سیلزده هم شدهاند، سود جریمه دیرکرد قبل از زلزله داشتهاند تقاضا بخشودگی از بانکهای عامل را داریم.

مدیریت ارشد استان از قول مساعدت به شرکت رنگ ایران خودرو خبرداد که تا امروز عملی نشده است.