۲۰:۲۹:۳۴ - جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸
مردم سفر شان را مدیریت کنند خسروی محدودیت زمانی تردد دارد
مردم سفر شان را مدیریت کنند خسروی محدودیت زمانی تردد دارد
بهروز هدایت کشتی گیر کرمانشاهی در فینال وزن ۸۷ کیلوگرم توانست با نتیجه ۳ بر صفر حریف کردستانی خود را شکست دهد و گردن آویز طلای این وزن را به خود اختصاص دهد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه سردار مصطفی مرادیان وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در بغداد عصر جمعه در جلسه هماهنگی با مقامات عراقی استان دیاله در پایانه مرز خسروی برای تردد زائران اربعین گفت: مرز خسروی همانند دیگر مرز‌ها نیست و باید این محدودیت‌ها لحاظ شود برای بازشدن مرز رایزنی‌های زیادی شده از این رو باید برای تداوم بازبودن آن همکاری و تلاشی مضاعف انجام شود.
وی با شاره به اینکه باید تردد زوار را مدیریت کنیم و بهترین تسهیلات را به زائران ارائه دهیم افزود: باید با طرف عراقی هماهنگ باشیم ما روزانه هفت ساعت وقت داریم و فشار مضاعفی را باید تحمل کنیم و روز‌های آینده اتوبوس‌هایی به ناوگان حمل و نقل برای جابجایی زائران اضافه می‌شود.
سردار مرادیان تصریح کرد: وسایل نقلیه به اندازه کافی در منطقه حسینیه بغداد برای انتقال زوار وجود دارد و طبق توافقی که در جلسات گذشته با ستاد عملیات دیاله صورت گرفت در ۱۰ روز ۳۰۰ هزار زائر منتقل میشود که شامل تردد روزانه ۳۰ هزار زائر است، زیرا امنیت زوار در اولویت کار ما است.
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: تکلیف اتوبوس‌ها برای انتقال زوار مشخص شود و اتوبوس‌های ۲ طرف همزمان زوار را انتقال دهند.
هوشنگ بازوند افزود: تعداد گیت‌های عراق سرعت عمل کمتری دارند و زوار بعد از خروج از خسروی در منذریه معطل می‌شوند که برای ارائه خدمات رفاهی، ستاد عتبات عالیات باید ارائه خدمت کند و نسبت به انتقال اقلام خوراکی و آب با هماهنگی طرف عراقی اقدام کند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه