1:16:01 - پنج‌شنبه 3 ژانویه 2019
مردم مناطق زلزله‌زده تمایلی به تحویل کانکس‌ها ندارند
مردم مناطق زلزله‌زده تمایلی به تحویل کانکس‌ها ندارند
کرمانشاه_استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه کانکس ها باید از سطح شهر جمع آوری شوند، گفت: مردم مناطق زلزله‌زده تمایلی به تحویل کانکس‌ها ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند امشب در جلسه ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده که در استانداری کرمانشاه برگزار شد در خصوص وضعیت کانکس های موجود در سرپل‌ذهاب اظهار داشت: در حال حاضر کانکس ها جمع آوری نشده دور از انتظار نیست چرا که تعدادی از آنها مربوط به مستاجران است که مالکان از آنها طلب اجاره بیشتر دارند و این تعداد ترجیح می دهند در کانکس زندگی کنند و از آب و برق و گاز رایگان هم استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ازهمان ابتدا من هشدار دادم که روزی می رسد شهری پر از کانکس داشته باشیم و الان با این مشکل روبه رو شده ایم، افزود: بنیاد مسکن متولی اسکان موقت بوده و بابت این موضوع اعتبار دریافت کرده لذا باید مدیریت کند.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: مالکان تعمیری که خانه هایشان را تعمیر کردند هنوز از کانکس استفاده می کنند که هر وقت پس لرزه ای رخ داد به آنجا پناه ببرند و این کار را برای ما سخت کرده است.

خبر جدید  بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مبنای حرکت کشور است

وی ادامه داد: بر این اساس در حال حاضر با این وضعیت ما نمی توانیم تحکم کنیم که حتما کانکس ها را جمع کنند.

بازوند با بیان اینکه تعداد ۳ هزار و ۹۱۱ کانکس از سطح شهر باید جمع آوری شوند، گفت: بنیاد مسکن باید مدیریت کند و هفتگی تعدادی کانکس را جمع آوری کند و آمار را ارائه دهد.

وی بیان داشت: در حال حاضر از قوه قهریه نمی توانیم در این کار استفاده کنیم می توانیم با قرار دادن مشوق هایی خانواده های را نسبت به جمع آوری کانکس های اضافی تشویق کنیم.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۳۱ خانه آماده باشد و هنوز همین تعداد کانکس هم در شهر باشد ظلم به شهر است، یادآور شد: البته در حال حاضر به دلیل سرمای هوا برای جمع آوری کانکس ها می توانیم مهلت بدهیم و پس از آن عنوان کنیم که آب، برق و گاز را قطع می کنیم و اگر سرپیچی کردند برای جمع آوری از قوه قضاییه حکم می گیریم.

خبر جدید  اختصاص ۵۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال یارانه‌ای به کرمانشاه

بازوند ادامه داد: مستاجران تعمیری هم به دنبال فرصت سازی و روزنه امیدی هستند که صاحب خانه و زمین شوند به همین دلیل ترجیح می دهند در کانکس و چادر زندگی کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه پایان سال ۹۸ برای اتمام بازسازی پیش بینی شده و باید به مرور نسبت به جمع آوری کانکس ها اقدام کنیم تا در پایان با مشکل مواجه نشویم.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه تا کنون ۶۸ هزار واحد تعمیراتی به بانکها معرفی شده اند، بیان کرد: از این تعداد نزدیک به ۵۰۰۰ نفر هنوز مراجعه نکرده اند و این بدان معناست که خانه هایشان نیاز به تعمیر آنچنانی ندارد.

خبر جدید  نمایشگاه سراسری "صنایع‌دستی" در کرمانشاه برپا می‌شود

وی افزود: شاید از روز اول کارشناسان بنیاد مسکن افراط کردند و تعداد زیادی از خانه ها را جزء تخریبی ها نوشتند در حالیکه فقط تعمیر نیاز داشتند.

استاندار کرمانشاه خطاب به مدیران اداراتی که در مناطق زلزله زده هنوز در کانکس هستند گفت: مدیران باید نسبت به ساخت ادارات هرچه زودتر اقدام کنند و در تحویل کانکس ها پیش قدم باشند.

وی همچنین به برخی اخبار منتشر شده در فضای مجازی نسبت به کم کاری در ساخت و سازها در مناطق زلزله زده اشاره کرد و اظهار داشت: مدیران باید بتوانند در فضای مجازی افکار عمومی را مدیریت کنند و پیشرفت های ساخت و ساز را اطلاع رسانی کنند.

کد خبر ۴۵۰۲۹۱۹


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه