11:33:33 - شنبه 18 مه 2019
مرمت بناهای تاریخی کرمانشاه در سال ۹۸ نیازمند ۸۸۰ میلیارد ریال است
مرمت بناهای تاریخی کرمانشاه در سال ۹۸ نیازمند ۸۸۰ میلیارد ریال است
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت مرمت بناهای تاریخی در استان گفت: مرمت بناهای تاریخی استان کرمانشاه در سال ۹۸ نیازمند ۸۸۰ میلیارد ریال است.

امید قادری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به مرمت ۲۴ بنای تاریخی این استان در سال ۹۷ اظهار داشت: این تعداد بنا با اعتباری بیش از ۱۱۶میلیارد و ۴۱۸ میلیون ریال مرمت شده است.

وی با بیان اینکه بازاهای تاریخی با اعتبار ۷۷ میلیارد و ۲۱۷ میلیون ریال در سال گذشته تعمیر و مرمت شد گفت: تکیه بیگلر بیگی، تکیه معاون الملک، پل کهنه و پل کوچه و تعمیر و مرمت حمامهای تاریخی سطح استان نیز از دیگر اقدامات اساسی این حوزه بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه مرمت بناهای تاریخی استان در سال ۹۸ نیازمند ۸۸۰ میلیارد ریال است، بیان کرد: برخی از بناهایی که در جریان زلزله دچار خسارت شدند مانند مقبره ابودجانه، مسجد عبدالله ابنعمر، چلهخانه هجیج، ارگ گیلانغرب و مجموعه قلعه یزد گرد با اعتبار ۶ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال مرمت و بازسازی شدند.

خبر جدید  مرضیه برومند: به جوانان ‌عرصه تولید انیمیشن و برنامه‌های پویانمایی بها داده شود

وی با اشاره به اینکه آثار باستانی و بناهای تاریخی جلوهای از تاریخ و فرهنگ مردم آن دیار و حفظ و حراست از آنها در حقیقت نگهداری از تاریخچه فرهنگی و هنری است، عنوان کرد: امروز بازدید از تمام موزهها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه رایگان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به برنامههای در دستور کار ثبت جهانی اورامانات گفت: این ثبت جهانی در اولویت برنامههای سازمان میراث فرهنگی است.

خبر جدید  طرح دانشگاه سبز در کرمانشاه اجرا می‌شود

وی با اشاره به اینکه معاون سازمان میراث فرهنگی در سفر اخیر خود به استان با بیان اینکه ثبت جهانی اورامانات بدون مشارکت مردم امکانپذیر نیست، اظهار کرد: از دیدگاه معاونت این سازمان نمای برخی از ساختمانهای روستایی منطقه اورامانات نیاز به همسانسازی دارد که اصلاح آنها برای تکمیل پرونده اورامانات لازم و ضرری است.

خبر جدید  مرز سومار بازگشایی شد

قادری افزود: ثبت جهانی اورامانات تنها منحصر به بافت معماری منطقه نمی شود و منظر فرهنگی این منطقه که شامل هنر، صنایع دستی، آداب و رسوم، زبان کردی، البسه محلی میشود نسبت به بخش معماری منطقه به مراتب دارای اهیمت بیشتری است.

انتهای پیام/ ز


منبع :: مرمت بناهای تاریخی کرمانشاه در سال ۹۸ نیازمند ۸۸۰ میلیارد ریال است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه