1:16:11 - یکشنبه 13 ژانویه 2019
مرمت میراث فرهنگی را با جدیت پیگیری می‌کنیم /نباید در برندسازی عقب بمانیم
مرمت میراث فرهنگی را با جدیت پیگیری می‌کنیم /نباید در برندسازی عقب بمانیم
کرمانشاه- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه مرمت میراث فرهنگی را با جدیت پیگیری می‌کنیم، گفت: نباید در برندسازی صنایع‌دستی عقب بمانیم.

به گزارش خبرنگار مهر، امید قادری امروز شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه و با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی برگزار شد، با بیان اینکه بحث میراث فرهنگی از یک اهمیت استراتژیک برخوردار است، اظهار داشت: این حوزه نیاز به گفتمان‌سازی اجتماعی دارد که با تعامل بین بخشی باید به اهداف خود در مورد توسعه استان برسیم.

وی افزود: باید بتوانیم با استفاده از ظرفیت هایی که در بحث گردشگری استان وجود دارد تحولی در این راستا ایجاد کنیم.

خبر جدید  پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به زلزله‌زدگان از سوی آستان قدس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بیان داشت: جوان گرایی و استفاده از نخبگان ار اولویت های کاری من است تا با یک امنیت رفاهی بتوانیم انگیزه ای را به وجود آوریم تا موتور پیشرو توسعه در استان باشند.

قادری با بیان اینکه در بخش کشاورزی به دلیل مشکلاتی از جمله خشکسالی و عدم تمایل نسل جوان به این کار نمی توانیم اشتغال چندانی ایجاد کنیم، گفت: با حمایت از آموزش در بحث صنایع دستی می توانیم در جهت ایجاد اشتغال گام موثری برداریم.

وی خاطرنشان کرد: بازگشایی مرزهای استان می تواند در جذب گردشگر موثر باشد و اگر این اتفاق حادث شود رشد گردشگر در این استان افزایش خواهد یافت.

خبر جدید  رونمایی از چهار نسخه قرآن خطی مرمت شده در پاوه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ادامه داد: میراث فرهنگی به عنوان میراثی که از گذشتگان به ما رسیده و از آن به عنوان نیاز فرهنگی یاد شده است که در این راستا در جهت احیاء و مرمت آن تلاش مضاعف و کارشناسانه ای را به کار خواهیم برد.

قادری به بحث اشتغال حمایتی اشاره کرد و بیان داشت: بخشی از جامعه هدف ما در این زمینه می تواند مددجویان تحت پوشش سازمان‌های حمایتی باشد که با بهره‌گیری از آموزش‌ها می توانند حتی صنایع دستی استان را برندسازی کنند.

خبر جدید  پل کهنه بیستون نیازمند مرمت فوری است/همه چیز رابه اعتبار ربط ندهیم

وی اظهار داشت: باید بازار رقابت را به دست بگیریم و اجازه ندهیم در بحث برندسازی از استان‌های دیگر عقب بمانیم.

این مسئول بازگشایی مرز خسروی را یکی از زیرساخت‌های مهم در بحث گردشگری عنوان کرد و افزود: با استفاده از این ظرفیت می توانیم بازارهای خوبی برای صنایع دستی چه در کشورهای همسایه و چه در استانهای همجوار داشته باشیم.

کد خبر ۴۵۱۱۰۱۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه