13:13:33 - یکشنبه 4 مارس 2018
مرگ میلیون‌ها “ماهی قرمز” در ایام نوروز
مرگ میلیون‌ها “ماهی قرمز” در ایام نوروز
مدیرعامل تشکل محیط زیستی پیام‌آوران اردیبشهت از مرگ میلیون‌ها قطعه ماهی “قرمز” در ایام نوروز یاد کرد و گفت: تا جایی‌که ممکن است نباید این ماهی‌ها را بخریم و محبوس کنیم. شیرین خوانساری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا،  با بیان اینکه زیستگاه اصلی این ماهی‌ها در آب‌های آزاد شرق آسیا از جمله چین

مدیرعامل تشکل محیط زیستی پیام‌آوران اردیبشهت از مرگ میلیون‌ها قطعه ماهی “قرمز” در ایام نوروز یاد کرد و گفت: تا جایی‌که ممکن است نباید این ماهی‌ها را بخریم و محبوس کنیم.

شیرین خوانساری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا،  با بیان اینکه زیستگاه اصلی این ماهی‌ها در آب‌های آزاد شرق آسیا از جمله چین و ژاپن است، عنوان کرد: این ماهی‌ها باید در آب‌های سرد نگهداری شوند، اما شرایط نگهداری و فروش آنها در بازار عید بسیار نامناسب است.

خبر جدید  50 درصد صادرات کالا به عراق از مرز پرویزخان و خسروی انجام می‌شود

این فعال محیط زیست خاطرنشان کرد: گاهی صدها قطعه ماهی قرمز در یک ظرف کوچک کنار خیابان عرضه می‌شود و بسیاری از این ماهی‌ها حین جابجایی دچار سکته شده و از بین می‌روند.

خوانساری یادآور شد: به علاوه بلافاصله پس از بازار عید، دیگر این ماهی ها خرید و فروش نمی‌شود و چون سودی برای عرضه کنندگان ندارد، از بین می‌روند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر بعد از عید مردم ماهی خریداری شده را در آب‌های آزاد رها می‌کنند که این ماهی‌ها ممکن است ویروس داشته باشند و این ویروس را به سایر گونه‌های آبزی منتقل کنند و باعث مرگ و میر آنها شوند.

خبر جدید  پرداخت مطالبات معوقه کارکنان و کارگران روزمزد شهرداری کرمانشاه

به گفته این فعال محیط زیست، شرایط نگهداری ماهی‌های قرمز در منازل هم بسیار نامناسب است و بسیاری از آنها چند روز بیشتر زنده نمی‌مانند.

مدیرعامل تشکل محیط زیستی پیام‌آوران اردیبشهت معتقد است، در مجموع محبوس کردن یک موجود زنده فقط با هدف زیبایی، و بعد هم نابود شدن آن اصلا از دید محیط زیست کار پذیرفته‌ای نیست و باید تا حد امکان از خرید این ماهی‌ها خودداری کرد.

خبر جدید  اعلام رای دادرسی پرونده "گلیم و گبه کرمانشاهان" تا 10 روز آینده

خوانساری افزود: به علاوه برخی منابع هم نقل کرده اند که ماهی قرمز مربوط به سنت دیرینه ایرانی‌ها برای سفره هفت سین نیست و از کشورهای آسیای شرقی به آیین ما اضافه شده است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه