به گزارش خبرگزاری برنا؛ نشست کارگروه اشتغال و سرمایهگذاری استان کرمانشاه ویژه شهرستان هرسین تشکیل شد.

هدایت حاتمی معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: اشتغال، تورم و توزیع عادلانه درآمدها بین دهکهای مختلف جامعه، سه دغدغه مهم مدیریت ارشد استان کرمانشاه است که آثار آنها در سایر مقولههای اجتماعی نیز به چشم می خورد.

او افزود: اشتغال مهمترین دغدغه همه نخبگان و مردم استان کرمانشاه است که بر سایر مسائل سایه انداخته است و با حل مشکل اشتغال، آسیبهای دیگر حوزهها نیز کاهش مییابند.

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نشست گارگروه اشتغال را از مهمترین جلسات استان کرمانشاه دانست و گفت: موضوع اشتغال را شهرستان به شهرستان، دستگاه به دستگاه و بانک به بانک رصد میکنیم.

حاتمی ادامه داد: در تمامی شهرستانها، بخشها و حتی دهستانها، دارای مزیتهای ثروتساز هستیم که میتوانند به ایجاد اشتغال کمک کنند. فقط لازم است تدبیر، برنامهریزی و اقدام جهادی و عالمانه انجام دهیم.

او به کاهش نرخ بیکاری استان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته روند افزایشی نرخ بیکاری در استان کرمانشاه تا حدودی کنترل شده، البته هنوز رتبه یک بیکاری کشور را داریم و باید تلاشهای خود را در این زمینه افزایش دهیم.

خبر جدید  منظور رییس جمهور از "یارانه پنهان" در بودجه چه بود؟/ بودجه‌های واقعی توسعه و عمران کشور قربانی تبلیغات انتخاباتی در ایران شده است

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه رتبه اول بیکاری را دارد و در این شرایط به هیچ وجه پذیرفتنی نیست عدهای در ادارات و دستگاههای دولتی مانع جذب سرمایهگذاریهای جدید و بهبود فضای کسب و کار باشند. کمیته نظارت با بررسیهای دقیق، این افراد را شناسایی و معرفی کنند تا با آنها برخورد قانونی صورت گیرد.

حاتمی ادامه داد: بانکها هم در زمینه ارائه تسهیلات به طرحهایی که سرمایهگذار آن دارای اهلیت، توانمندی و سرمایه کافی است، تسهیلگری کنند.

او با تاکید بر لزوم توجه به مزینتهای هر منطقه، افزود: فرمانداران موظفند در هر شهرستان با توجه به ظرفیتهای موجود، حداقل یک زنجیره ارزش را برای کالاهای مزیت دارشان تعریف کنند تا به عنوان یک مدل بر مبنای آن برنامههای اشتغال را پیش ببریم. در این میان شهرستان هرسین دارای پتانسیلهای متنوعی همچون گلیم، پیاز و نخود است و میتواند چندین زنجیره ارزش افزوده را حول محور آنها تعریف کند.

خبر جدید  1.8 میلیون مسافر نوروزی از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه بازدید کردند

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: پروژه پرورش بز "سانن" فرانسه هم یک طرح بسیار خوب برای منطقه است. این نژاد معروف اصلاح شده با چند قلوزایی و شیردهی مناسب میتواند ارزش افزوده مناسبی داشته باشد و با تکثیر آن در منطقه شاهد اصلاح نژاد و به صرفه شدن دامپروری در منطقه باشیم. دراین زمینه رئیس جهاد کشاورزی و رئیس بانک کشاورزی نشست مشترکی را برای حل مشکلات موجود برگزار کنند تا سرمایهگذار هرچه زودتر کار خود را آغاز کند.

حاتمی به وضعیت نرخ تورم استان نیز اشاه کرد و با اعلام اینکه نرخ تورم کرمانشاه طی دو سال گذشته بالاتر از متوسط کشوری بود و در رتبههای اول قرار داشت، اظهار کرد: خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته در چند ماه اخیر علیرغم افزایش سطح عمومی قیمتها در کل کشور و استانکرمانشاه، رتبه استان شکل معکوس به خود گرفته و پله پله این جایگاه بهبود پیدا کرده است.

خبر جدید  برای سرمایه‌گذاران پروژه‌های شرق و غرب چه معافیت هایی در نظر گرفته شده است؟

او افزود: بر اساس آماری که آذرماه توسط بانک مرکزی منتشر شده است، کرمانشاه در رتبه ششم تورم کشور قرار گرفته و کمتر از یک درصد با میانگین کشوری فاصله دارد.

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: در تلاشیم با یک برنامهریزی و سیاستگذاری مناسب و همچنین تامین، توزیع و نظارت مناسب بر بازار بتوانیم نرخ تورم را به پایینتر از نرخ متوسط کشوری بکشانیم تا شاهد یک آرامش در بازار باشیم.

گفتنی در این نشست مصوب شد که به فرمانداران و مدیران شهرستانها اختیارات لازم در حوزه اشتغال واگذار شود تا آنها بتوانند برای حل مشکلات این حوزه تصمیمگیریهای لازم را اتخاذ کنند. همچنین مقرر شد جلسات اشتغال هفتهای دوبار در شهرستانها برگزار شود.