18:46:30 - دوشنبه 22 آوریل 2019
مسابقه سایبری «فتح پرچم» در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می‌شود
مسابقه سایبری «فتح پرچم» در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می‌شود
مدیر مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی گفت: دومین دوره مسابقات ملی فتح پرچم غرب در کرمانشاه به میزبانی دانشگاه رازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حامد منکرسی در نشست خبری ظهر امروز که در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شداظهار داشت: دومین دوره مسابقات ملی «فتح پرچم»غرب کشور در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشتماه به میزبانی دانشگاه رازی در دانشکده برق و کامپیوتر به صورت تیمی برگزار میشود.

مدیر مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی گفت: این مسابقات با همکاری ۱۶ سازمان و نهاد دولتی و غیردولتی با هدف تشویق دانشجویان به پژوهش در موضوعات امنیت سایبری، شناسایی افراد مستعد در حوزه امنیت، آموزش و جذب نیروی متخصص و افزایش آمادگی و توانمندی علاقهمندان برای شرکت در مسابقات ملی و بینالمللی برگزار میشود.

منکرسی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۶ تیم در قالب گروههای دو تا پنج نفره برای شرکت در مسابقات اعلام آمادگی کردند عنوان کرد: از این تعداد ۲۲ تیم از دانشگاههای استان کرمانشاه و ۱۴ تیم از خارج از استان ثبتنام کردند.

خبر جدید  تولید علم و تربیت نیروهای اسلامی از وظایف دانشگاه آزاد برای ایجاد تمدن اسلامی است

وی با بیان اینکه شرکتکنندگان تا پنجم اردیبهشتماه مهلت ثبتنام دارند، بیان کرد: کارگاههای آموشی در رابطه با این مسابقات به صورت رایگان و بدون هیچ محدودیتی برای شرکتکنندگان از امروز تا پنج اردیبهشتماه در سالن پروفسور شمسیپور واقع در کتابخانه مرکزی دایر است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه رازی از معدود دانشگاههای برگزارکننده این مسابقات در سراسر کشور است، افزود: همچنین برنامه جانبی لیگ فتح پرچمو اختتامیه با حضور مسئولان استانی و کشوری در روز دوازدهم اردیبهشتماه برگزار خواهد شد.

مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی با بیان اینکه در این مسابقات به ۶ تیم برتر جوایزی اهدا میشود، گفت: جوایز تیم اول ۲۰ میلیون ریال، تیم دوم ۱۵ میلیون ریال و تیم سوم ۱۰ میلیون ریال است.

خبر جدید  آغاز مرحله دوم لیگ کتابخوانی دانشجویی کرمانشاه؛ ۶ تیم در مرحله نیمه‌‏نهایی حضور دارند

وی با اشاره به فعالیتهای این مرکز تخصصی در دانشگاه رازی اظهار کرد: این مرکز از سال ۹۵ با موضوع "امنیت فناوری اطلاعات" در حوزههای آگاهیرسانی، پشتیبانی و امداد با هدف آموزش نیروی متخصص راهاندازی شد.

منکرسی با اشاره به اینکه مسابقات فتح پرچمیک مسابقه در حوزه امنیت کامپیوتر است، بیان کرد: یکی از اهداف برگزاری این مسابقات، شناسایی افراد متخصص و دارای استعداد جهت معرفی برای رفع نیاز سازمانها و ادارات است.

خبر جدید  مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه منصوب شد

وحید زنگنه، مسئول کمیته علمی مسابقات ملی فتح پرچمغرب کشور اظهار داشت: شرکت در مسابقات رایگان است و مسابقات در طی دو روز برگزار میشود.

مسئول کمیته علمی مسابقات ملی فتح پرچمغرب کشور با بیان اینکه روز اول مسابقه در حوزه غیرصنعتی و روز دوم در حوزه صنعتی است، گفت: این مسابقه برای دومین مرتبه در دانشگاه رازی برگزار میشود و این دانشگاه سومین دانشگاه برگزارکننده این مسابقات در کشور است.

وی بیان کرد: این مسابقات در ۶ حوزه جرمیابی رایانهای، رمزنگاری، مهندسی معکوس، حوزه صنعتی و سیستمهای کنترل صنعتی برگزار میشود.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه