12:05:49 - پنج‌شنبه 23 مه 2019
مشکلات تخلیه و بارگیری، صادرات از مرز سومار را متوقف کرده است
مشکلات تخلیه و بارگیری، صادرات از مرز سومار را متوقف کرده است
کرمانشاه_مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از توقف صادرات مرز سومار به دلیل مشکلات تخلیه و بارگیری خبر داد.

خلیل حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص علت توقف صادرات از مرز سومار به عراق اظهار داشت: واقعیت این است که طرف عراقی می‌گوید چون ما خریدار کالا هستیم باید کارگران عراقی نسبت به ترخیص کالا در نقطه صفر مرزی اقدام کنند.

وی افزود: ما میراث دار یک روش قدیمی بسیار غیر علمی برای تخلیه و بارگیری در نقطه صفر مرزی هستیم و طرف عراقی معتقد است که چون عراق خریدار کالا بوده، باید از کارگر عراقی برای این عملیات تخلیه و بارگیری استفاده شود.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه ادامه داد: در سنوات گذشته تعدادی از کارگران گیلان غربی نیز در مرز سومار کار می‌کردند و عملیات تخلیه و بارگیری توسط آنها انجام می‌شد که با این درخواست طرف عراقی این کارگران از کار بیکار خواهند شد.

خبر جدید  اجرای طرح «امین موقت» در کرمانشاه / ۵۰ خانواده پشت نوبتی فرزندخواندگی هستند

وی گفت: با توجه به این موضوع کارگران گیلانغربی نیز خواستار توقف صادرات از این مرز هستند و میگویند اجازه این کار را نمی‌دهیم لذا ما در حال رایزنی برای حل این مشکل هستیم و مجموعه استان به این نتیجه نرسیده است که تا زمانی که رایزنی‌ها به نتیجه برسد صادرات از این مرز صورت نگیرد.

حیدری هدف از این اقدام را پیشگیری از حواشی احتمالی در مرز سومار عنوان و تصریح کرد: مجموعه مدیریتی استان در حال رایزنی است که بتواند اشتغال کارگران ایرانی را در این بخش را حفظ کند.

خبر جدید  لزوم مدیریت مصرف انرژی طی هفته جاری

وی افزود: قرار است طی هفته آینده و روزهای شنبه و یکشنبه نشستی با محوریت استانداری و فرمانداری گیلانغرب با طرفین عراقی برگزار شود و این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: خوشبختانه مرزهای ما در استان کرمانشاه چون گذشته در حال فعالیت هستند و صادرات کالاهای غیرنفتی از مرزهای استان طی مدت سپری شده از امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۰ درصد نیز رشد داشته است.

خبر جدید  خرید بیش از ۳۵۱ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در کرمانشاه

وی با بیان اینکه صادرات فوق تنها در بخش کالا بوده گفت: حدود ۶۸۵ میلیون دلار نیز صادرات گاز صورت گرفته است.

این مسئول ابراز امیدواری کرد با رایزنی‌های صورت گرفته این مشکل نیز حل شود و کارگران گیلان غربی نیز بتوانند به کار خود ادامه دهند.

کد خبر ۴۶۲۴۳۲۶


منبع :: مشکلات تخلیه و بارگیری، صادرات از مرز سومار را متوقف کرده است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه