2:29:35 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
مشکل حمل یکسره کالا به عراق حل بزودی می شود
مشکل حمل یکسره کالا به عراق حل بزودی می شود
کرمانشاه – ایرنا – عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی سلیمانیه عراق ، از پیگیری ها برای حمل یکسره و مستقیم کالا از ایران به سمت عراق خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد کلاری روز یکشنبه در نشست خبری که در محل دفتر ریاست اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: نبود این مزیت، مشکلی بر سر راه مبادلات تجاری ۲ کشور است که در آینده ای نزدیک رفع می شود.
کلاری با بیان اینکه مشکلات مرز پرویزخان امروز در دیدار با استاندار کرمانشاه مطرح می شود، ادامه داد: راه اندازی شهرک صنعتی مشترک بین ۲ کشور راهکار دیگری برای افزایش مراودات تجاری است که انجام آن ضرورت دارد.

** صادرات ایران به عراق باید به ۱۰ میلیارد دلار می رسید
نائب رئیس اتاق بازرگانی سلیمانیه عراق نیز با بیان اینکه سهم کالاهای ایرانی در بازار عراق به نسبت گذشته کم شده، ادامه داد: ایران از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به ۶ میلیارد دلار کالا به عراق صادر کرده است.
یاسین رحیم فرج افزود: این در حالی است که این رقم باید به ۱۰ میلیارد دلار می رسید.
وی ادامه داد: بالارفتن رغبت سرمایه گذاران ایرانی برای حضور در عراق می تواند این سهم را بیشتر کند.
رحیم فرج از در اختیار دادن زمین، برخورداری از معافیت ۱۰ساله مالیاتی و نبود عوارض گمرکی برای کالا به عنوان مهم ترین مزیت ها برای سرمایه گذاری در کردستان عراق یاد کرد.

خبر جدید  میراث فرهنگی کرمانشاه پیشرو در تحقق شعار گردشگری دیجیتال

** هفت میلیارد دلار به عراق صادرات داشتیم
در ادامه رییس اتاق بازرگانی رییس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی کرمانشاه به صادرات هفت میلیارد دلاری کالاهای غیرنفتی به عراق در هشت ماهه سپری شده از سال جاری خبر داد.
کیوان کاشفی با بیان اینکه میزان مراودات و تعاملات تجاری ۲ کشور در ۱۰ سال گذشته به این میزان سال جاری نبوده، بر ضرورت ایجاد سرمایه گذاری های مشترک بین ۲ کشور تاکید کرد.
سفر هیات تجاری از استانهای اربیل و دهوک عراق به استان کرمانشاه به منظور بهبود روابط اقتصادی، خبر دیگری بود که کاشفی بدان اشاره کرد.
هیات اقتصادی سلیمانیه عراق به مدت سه روز در راستای افزایش همکاری و هم افزایی هر چه بیشتر بازرگانان ۲ کشور مهمان استان کرمانشاه هستند که در این سفر علاوه بر دیدار با استاندار از صنایع مهم و شرکت در پنل‌های تخصصی در زمینه مصالح ساختمانی، مواد غذایی، کشاورزی و صنایع نفت و پتروشیمی بازدید می کنند.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  سانحه رانندگی در کرمانشاه یک کشته و 2 زخمی به جا گذاشت
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه