8:36:58 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
مصرف آب در ایام خانه‌تکانی نوروز ۱٫۵ برابر می‌شود
مصرف آب در ایام خانه‌تکانی نوروز ۱٫۵ برابر می‌شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه با اشاره به افزایش یک و نیم برابری مصرف آب در ایام خانه‌تکانی، گفت: این افزایش مصرف گاهی تامین آب مشترکین در شب عید را با مشکل مواجه می‌کند. علیرضا تخت شاهی در گفت گو با خبرنگار ایسنا، اسفند را یکی از ماه‌های پرمصرف آب دانست که

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه با اشاره به افزایش یک و نیم برابری مصرف آب در ایام خانه‌تکانی، گفت: این افزایش مصرف گاهی تامین آب مشترکین در شب عید را با مشکل مواجه می‌کند.

علیرضا تخت شاهی در گفت گو با خبرنگار ایسنا، اسفند را یکی از ماه‌های پرمصرف آب دانست که گاهی افزایش مصرف در این ماه به دلیل خانه تکانی‌های مردم، معادل مصرف آب در فصل گرما می‌شود.

وی ادامه داد: افزایش مصرف آب در ایام خانه تکانی معمولا از اوایل اسفند آغاز می‌شود و بین ۲۰ تا ۲۵ روز ادامه دارد.

خبر جدید  برادران بهلولی با دست پر به وطن بازگشتند+تصویر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه از افزایش یک و نیم برابری مصرف آب در این ایام خبر داد و افزود: در این روزها گاهی سرانه مصرف آب به بیش از ۲۷۰ لیتر در شبانه روز می‌رسد.

تخت شاهی از مردم خواست با رعایت شیوه‌های صحیح خانه تکانی، از مصرف بیش از حد آب تصفیه‌شده خودداری کنند و تاکید کرد: قرار نیست همه چیز را با آب و آن هم در منزل بشوییم، بلکه گاهی در بسیاری از بخش‌های خانه‌تکانی عید نیازی به مصرف آب نیست.

خبر جدید  مرگ 2 نفر بر اثر سقوط از کوه‌ "تاقبستان"

وی شست و شوی فرش، موکت و پرده در منزل را کاری نادرست با مصرف آب بسیار بالا دانست و یادآوری کرد: شست و شوی این وسایل را باید به مراکز تخصصی مانند قالیشویی و خشکشویی‌ها بسپاریم که آب کمتری مصرف می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه مصرف شوینده‌ها و مواد شیمیایی را نیز عامل دیگری برای افزایش مصرف آب عنوان کرد و افزود: استفاده از این مواد باعث افزایش چند برابری مصرف آب به منظور آبکشی می‌شود.

خبر جدید  احداث مسجد توسط جهادگران دانشگاه افسری امام حسین(ع) در سرپل ذهاب

تخت‌شاهی از مردم خواست در این ایام در مصرف آب صرفه‌جویی داشته باشند و از شست و شوهای غیرضروری خودداری کنند.

وی از راه‌اندازی پویشی هم با کمک سازمان‌های مردم نهاد به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب در روزهای پایانی سال خبر داد که یکی از برنامه‌های آن آموزش و اطلاع رسانی به مردم است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه