17:54:39 - سه‌شنبه 30 ژانویه 2018
مصرف سالانه تخم‌مرغ در کرمانشاه ۲۱ هزار تن است/فقط ۱۱ هزار تن در کرمانشاه تولید می‌شود
مصرف سالانه تخم‌مرغ در کرمانشاه ۲۱ هزار تن است/فقط ۱۱ هزار تن در کرمانشاه تولید می‌شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، علی‌اصغر بهمنی پور ضمن بیان این مطلب که مصرف سالانه تخم‌مرغ در کرمانشاه که به‌عنوان یک از ضروری‌ترین اقلام مصرفی استان به شمار می‌رود، ابراز داشت: برای تأمین مصرف سالانه تخم‌مرغ در کرمانشاه، تولیدکنندگان استان تنها ۱۱ هزار تن از این نیاز را تأمین می‌کنند. وی بابیان این مطلب

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، علی‌اصغر بهمنی پور ضمن بیان این مطلب که مصرف سالانه تخم‌مرغ در کرمانشاه که به‌عنوان یک از ضروری‌ترین اقلام مصرفی استان به شمار می‌رود، ابراز داشت: برای تأمین مصرف سالانه تخم‌مرغ در کرمانشاه، تولیدکنندگان استان تنها ۱۱ هزار تن از این نیاز را تأمین می‌کنند.

وی بابیان این مطلب که گرانی موقت چند هفته گذشته تخم‌مرغ باعث شد که حوزه توسعه بازرگانی استان اقدام به توزیع نرخ دولتی تخم مرغ کند، اظهار داشت: در حال حاضر روزانه بین ۸ تا ۱۰ تن تخم‌مرغ باقیمت مصوب دولتی در استان توزیع می‌شود.

مصرف سالانه تخم‌مرغ در کرمانشاه

توزیع تخم‌مرغ با نرخ مصوب دولتی تا تعدیل قیمت تخم‌مرغ در بازار ادامه دارد

بهمنی پور تخم‌مرغ با نرخ مصوب دولتی را به قیمت هر شانه ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و دانه‌ای ۴۲۰ تومان جهت استفاده مصرف‌کننده اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: جهاد کشاورزی کرمانشاه به‌عنوان متولی امر در تأمین مصرف سالانه تخم‌مرغ در کرمانشاه و با توجه به این مهم که تخم‌مرغ در سبد خانوار شهروندان دارای جایگاه اصلی است، تا به تعادل رسیدن قیمت این کالا خوراکی توزیع با نرخ قیمت مصوب را ادامه خواهد داد.

خبر جدید  نحوه واردات و میزان معافیت کوله‌بران

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی کرمانشاه بابیان این مطلب که در حال حاضر ۴۰ مرکز عرضه تخم‌مرغ با نرخ مصوب دولتی در سطح استان مستقر هستند، تصریح کرد: با توجه ه تجمع تقاضای عمومی شهروندان برای خرید تخم‌مرغ در فروشگاه‌های و مراکز خرید زنجیره‌ای، تخم‌مرغ‌ها توزیع‌شده با نرخ مصوب دولتی در این مراکز توزیع می‌شوند، اما چنانچه فروشگاه و یا سوپرمارکتی متقاضی توزیع این نوع تخم‌مرغ باشد، می‌تواند برای کسب اطلاع از نحوه واگذاری به مدیریت توسعه بازرگانی استان مراجعه نماید.

خبر جدید  باید از ظرفیت سمن ها در ایام نوروز استفاده کنیم

وی در خصوص شرایط واگذاری فروش تخم‌مرغ‌های مصوب دولتی به سوپرمارکت‌ها گفت: مغازه‌داران متقاضی می‌توانند با نصب بنر و تحت نظارت صنعت، معدن و تجارت تخم‌مرغ موردنیاز خود را از جهاد کشاورزی تأمین کنند.

بهمنی پور بابیان این مطلب که استان کرمانشاه ۲۳ واحد مرغ تخم‌گذار دارد، تصریح کرد: در شرایط کنونی و به مدد ورود به‌موقع تخم‌مرغ از استان‌های هم‌جوار، هیچ کمبودی برای تأمین تخم‌مرغ موردنیاز استان نداریم.

خبر جدید  "منطقه ویژه اورامانات" در مجلس تصویب شد

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ضمن تأکید بر بکاری گیری توان این سازمان برای تأمین به‌موقع مصرف سالانه تخم‌مرغ در کرمانشاه، خاطرنشان ساخت: علاوه بر شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و از بین رفتن جمعیت مرغ تخم‌گذار کشور، گرانی تخم‌مرغ در بازار دلایل دیگری مثل افزایش قیمت نهاده‌ها و افزایش قیمت ارز و حذف ارز مبادله‌ای دارد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه