19:30:26 - چهارشنبه 5 ژوئن 2019
معاون فرهنگ دینی و سازمانی قوه قضائیه: پیام‌های اصلی انقلاب از قیام ۱۵ خرداد گرفته شد
معاون فرهنگ دینی و سازمانی قوه قضائیه: پیام‌های اصلی انقلاب از قیام ۱۵ خرداد گرفته شد
معاون فرهنگ دینی و سازمانی قوه قضائیه با اشاره به اینکه مردم در ۱۵ خرداد در کنار رهبری حرکتی انقلابی را شکل دادند گفت: پیام‌های اصلی انقلاب از قیام ۱۵ خرداد گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حجتالاسلام سیدمحمدمسعود معصومیلاری در سخنانی در جمع نمازگزارانعید فطر در کرمانشاه، با اشاره به واقعه بزرگ ۱۵ خرداد به عنوان واقعهای ماندگار، درخشان و قابل تأمل در طول تاریخ ایران اظهار داشت: این واقعه آثار ماندگاری در تاریخ کشور داشته است و ویژگیهایی مؤثر و مهمی دارد.

معصومیلاری با بیان اینکه عناصر متعددی در کنار هم واقعه ۱۵ خرداد را خلق کرده است گفت: عنصر اسلام و عقیده عاملی برای ایجاد این حرکت بوده است آنچنان که خداوند وعده داده چنانچه افرادی کنار هم و در تبعیت از رهبری حرکت کنند آنها را یاری خواهد کرد.

وی بیان کرد: هرگاه این تفکر در اجتماع ظهور پیدا کند ارزشها، عدالت، رشد و تعالی را به همراه خواهد داشت و در این میان رهبری و هدایت افراد مشروع واجب است.

معصومیلاری دومین عنصر شکلگیری قیام ۱۵ خرداد را رهبریت مرجعیت عنوان کرد و افزود: چنانچه در جامعه تفکر الهی طلبیده شود امامت نیز پذیرفته میشود و در تفکر اسلامی مردم در کنار تمام ارزشها و ایمان خود عنصر تبعیت از رهبری را در طول حیات خود به عنوان نظریهای که آنها را به فلاح میرساند، دنبال میکنند.

وی با بیان اینکه در زمان ظهور امام معصوم و در زمان غیبت نایبان مسئولیت اجتماعی جلوداری را به عهده دارند گفت:در ۱۵ خرداد مردم برای دفاع از امامت اجتماعی و اعتقادی در زمان غیبت و برای پاسداری از ارزشها در کنار امام زمان خود گرد آمدند و بر عهد خود نسبت به پایمردی و پشتیبانی این امر ایستادند.

معاون فرهنگ دینی و سازمانی قوه قضائیه با اشاره به اینکه همراهی مردم در این عرصه عنصر سوم در این قیام بود بیان کرد: چنانچه امام معصوم باشد اما مردم نباشند کاری از پیش نمیرود و نقش مردم در برپایی این قیام بیبدیل است.

معصومیلاری با بیان اینکه براساس وعده خداوند چنانچه قومی مسیر خود را تعیین کنددر همان مسیر قرار میگیرند اظهار کرد: در کشورهای ظالم همچون آمریکا که حامی حکومتهای طاغوت هستند انسانیت خانهنشین شده است.

وی با اشاره به اینکه مردم در قیام ۱۵ خرداد در کنار رهبر خود یک حرکت انقلابی و انسانی را رقم زدند و به همین دلیل این قیام هیچگاه فراموش نخواهد شد گفت: در آن روز مردم اعلام کردند برای برپایی عدالت جان و فرزند خود را فدا میکنند و در کنار رهبر خود بزرگترین قدرتها را به زانو درآوردند.

معصومیلاری با بیان اینکه پیامهای اصلی انقلاب از قیام ۱۵ خرداد گرفته شد بیان کرد: این جامعه هدایت شده از طریق رهبری باید فراگیر شود آنچنانکه در سال ۵۷ فراگیر شد و انقلابی را رقم زد که تا زمان ظهور مردم را به کمال میرساند.

وی افزود: اگرچه در تمام حکومتها انسانهای نااهل، فریبکار، فریبخورده و حتی مسئولان ناآگاه و انسانهایی که برای بیتالمال دندان تیز کردهاند، همیشه وجود داشتهاند اما انسانهایی نیز به تبعیت از رهبری همواره مبارزه کردهاند.

معاون فرهنگ دینی و سازمانی قوه قضائیه گفت:اگرچه برخی مردم به خاطر وجود انسانهای نااهل و ناآگاه دچار مشکلات اقتصادی شدهاند اما این به معنای از بین رفتن اصل حمایت از رهبری نیست.

معصومیلاری با بیان اینکه مردم در زمانهای مختلف همچون انقلاب و هشت سال دفاع مقدس پشت سر رهبری بودند افزود: اگرچه جوانان بسیاری در این راه فدا شدند اما مردم هنوز هم راه رهبری را پیش گرفتهاند زیرا همان اعتماد وجود دارد.

وی بیان کرد: این انقلاب پرچم هدایت الهی را بر دوش گرفتهاست و آن را تا زمانی که این پرچم را به صاحب اصلی خود تحویل دهد،زمین نخواهد گذاشت.

انتهای پیام/ش


منبع :: معاون فرهنگ دینی و سازمانی قوه قضائیه: پیام‌های اصلی انقلاب از قیام ۱۵ خرداد گرفته شد

خبر جدید  ماموستا فخری: ۹ دی تجلی وحدت مردم علیه مثلث استکبار، سلطنت‌طلبان و منافقان بود
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه