15:56:16 - دوشنبه 5 مارس 2018
معینی‌نقده: اندیشکده بسیج اساتید در کرمانشاه تأسیس می‌شود
معینی‌نقده: اندیشکده بسیج اساتید در کرمانشاه تأسیس می‌شود
به گزارش خبرگزاری مهر، آیین تودیع و معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه رازی کرمانشاه با حضور مسئولان برگزار شد. در این مراسم دکتر ناصر معینی نقده عضو هیئت‌علمی دانشکده کشاورزی به‌عنوان مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاه رازی معرفی شد. همچنین در این مراسم از زحمات یک دهه حضور دکتر محمدنبی احمدی عضو هیئت‌علمی گروه زبان و

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین تودیع و معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه رازی کرمانشاه با حضور مسئولان برگزار شد.

در این مراسم دکتر ناصر معینی نقده عضو هیئت‌علمی دانشکده کشاورزی به‌عنوان مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاه رازی معرفی شد.

همچنین در این مراسم از زحمات یک دهه حضور دکتر محمدنبی احمدی عضو هیئت‌علمی گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه رازی تقدیر به عمل آمد.

دکتر معینی نقده در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: بسیج اساتید همچون گذشته نیاز به همکاری و همت دانشگاهیان و به‌ویژه اساتید دانشگاهی دارد.

دکتر معینی نقده با اشاره به ابلاغ مأموریت جدید بسیج اساتید برای تأسیس اندیشکده ها گفت: ما در استان کرمانشاه نیاز به تأسیس اندیشکده داریم و تأسیس اندیشکده از سوی بسیج اساتید در سطح اقلیم محوری، مسئله محوری و در سطح دانشگاه پیشنهاد می‌شود.

وی تصریح کرد: بسیج اساتید در سطح اقلیم محوری می‌تواند مسائل مربوط به استان را در اندیشکده به پیش ببرد، در سطح مسئله محوری به مسائل کشور بپردازد و در سطح دانشگاه نیز اطلاعات پژوهشی موجود را جمع‌بندی و از طریق حلقه اتصال به مراکز تصمیم سازی و تصمیم‌گیری منتقل نماید.

خبر جدید  ضرورت تسریع در بازسازی زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در مناطق زلزله زده

دکتر معینی نقده با تأکید بر اینکه بسیج اساتید باید محور بسیج دانشگاه قرار بگیرد، گفت: دغدغه من، پرداختن به مسائل فرهنگی بدون نگاه سیاسی به آن است و به عبارت دیگر، مسائل فرهنگی مافوق مسائل سیاسی است.

وی خواستار مشارکت اساتید در اردوهای راهیان نور دانشجویی شد و گفت: از هفدهم لغایت بیست و یکم اسفند اردوی راهیان نور دانشجویی برای برادران و از بیست و دوم لغایت بیست و هفتم اسفند اردوی راهیان نور دانشجویی برای خواهران برگزار خواهد شد و حضور اساتید در این اردوها، تأثیر فوق‌العاده‌ای در دانشجویان خواهد داشت.

خبر جدید  مدارس شهرستان قصرشیرین تعطیل شد

دکتر محمد نبی احمدی نیز در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: باید به یاد داشته باشیم که شهیدان والامقام همچون شهید باکری، شهید همت، شهید زین‌الدین، شهید صیاد شیرازی خودشان را نردبان تعالی و ترقی این سرزمین قرار دادند.

دکتر احمدی افزود: بسیج اساتید نیز باید با تأسی از شهدا، خود را نردبان ترقی و پیشرفت و تعالی کشور قرار دهد و نیاز به کار جهادی در این زمینه داریم.

این عضو هیئت‌علمی دانشگاه رازی با تقدیر از شورای بسیج اساتید، گفت: بسیج اساتید باید تلاش و کمک کند تا مسئولان مربوطه رسالت خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه بسیج اساتید باید فراجناحی عمل کند، گفت: بسیج اساتید باید به دور از جناح‌بندی تلاش کند تا از رسالت انقلاب عقب نماند و نیاز به همت و حرکت جمعی داریم.

خبر جدید  جذب سرمایه‌گذاری تنها راه برون‌رفت از مشکل بیکاری کرمانشاه است

دکتر علی‌اکبر محسنی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رازی در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: بسیج اساتید باید برنامه‌ای برای آسیب‌شناسی در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور داشته باشد.

دکتر محسنی با اشاره به‌ضرورت مطرح نمودن مشکلات برای اصلاح جامعه، افزود: هم‌افزایی برای برون از مشکلات اجتماعی کشور ضروری است.

وی با استناد به روایات دینی گفت: حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام در نهج‌البلاغه فرمودند؛ “طوری در دنیا زندگی کنید که اگر مردید برای شما گریه کنند و اگر زنده ماندید، خواهان معاشرت با شما باشند”.

این مسئول همچنین چهره گشاده، قلب مهربان، زبان نرم و صله ارحام را چهار شاخصه بهشتیان بیان کرد.

در پایان حکم انتصاب مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه رازی قرائت و دکتر ناصر معینی نقده به‌عنوان مسئول این کانون معرفی شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه