13:38:53 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
مقاوم سازی واحدهای مسکن مهر سرپل ذهاب در مراحل پایانی است
مقاوم سازی واحدهای مسکن مهر سرپل ذهاب در مراحل پایانی است
قصرشیرین – ایرنا – رئیس ستاد بازسازی استان مازندران گفت: مقاوم سازی واحدهای مسکونی مسکن مهر الوند در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب در مراحل پایانی است.

سید رسول حسنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اثر زلزله ۷٫۳ دهم ریشتری آبان ماه سال گذشته واحدهای مسکونی مسکن مهرالوند در شهرستان سرپل ذهاب دچار آسیب شد و ستاد معین بازسازی استان مازندران مقاوم سازی ۴۰ بلوک آن را برعهده گرفت.
وی اظهار داشت: مقاوم سازی شامل تقویت فنداسیون، اسکلت بندی و دیوارچینی است که در مسکن مهر الوند مراحل تقویت فنداسیون و اسکلت ۴۰ بلوک به پایان رسیده و تقویت دیوارچینی ۳۹ بلوک نیز تکمیل و کار یک بلوک باقی مانده در حال انجام است.
رئیس ستاد معین بازسازی مازندران در ادامه گفت: ۷۰درصد نماکاری و ۵۰ درصد کار نازک کاری واحدهای مسکن مهر انجام شده و این روند نیز ادامه دارد.
حسنی یادآور شد: خوشبختانه زلزله ۶٫۴ دهم ریشتری چهارم اذر ماه سال جاری در سرپل ذهاب هیچ آسیبی به مسکن مهر الوند وارد نشد و این موضوع بیانگرمقاوم سازی و رعایت اصول استانداردسازی است.
وی ادامه داد: توسط ستاد بازسازی مازندران در محلات زیرپوشش در سطح شهرسرپل ذهاب عملیات اسکلت بندی یک هزار و ۸۵۰ واحد ، دیوارچینی یک هزار و ۱۷۰ واحد ، آرماتوربندی ۲ هزار و۱۷۷ واحد ، نصب سقف یک هزار و ۴۹۰واحد، اجرای گچ و خاک برای ۸۰۰ واحد مسکونی انجام شده است.
پس از وقوع زلزله هفت و سه دهم ریشتری در غرب کرمانشاه، استان های خراسان رضوی ، اصفهان ، مازندران و همدان به عنوان معین ستاد بازسازی، کار بازسازی و ساخت و ساز در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب را بر عهده دارند.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۰۱۲/۸۰۶۶/۷۳۹۹

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  نیاز شدید سیل‌زدگان هرسین به مواد غذایی، پوشاک و علوفه دام
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه