1:02:18 - جمعه 18 ژانویه 2019
مقطع دکترا در دانشکده پرستاری کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود
مقطع دکترا در دانشکده پرستاری کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه آموزش پرستاری از سال ۱۳۵۳ در کرمانشاه آغاز شد، گفت: مقطع دکترا به زودی در دانشکده پرستاری کرمانشاه راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، محمود رضا مرادی در آیین بزرگداشت روز پرستار، اظهار داشت:دو دانشکده پرستاری در استان کرمانشاه به آموزش پرستاران در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد میپردازد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه آموزش پرستاری در سال ۱۳۵۳ در کرمانشاه آغاز شد، عنوان کرد: هم اکنون در استان کرمانشاه ۳۴۲۲ گروه پرستاری، ۲۵۸۷پرستار، ۹۲۹ دانشجوی پرستاری، اتاق عمل و هوشبری و همچنین ۳۶ عضو هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه وجود دارد.

مرادی با اشاره به اینکه مقاومت، استقامت و دلسوزی حضرت زینب(س) در حادثه کربلا وصف ناپذیر بود، اظهار داشت: حضرت زینب(س) بعد از واقعه کربلا با درایت و تفکر ویژه خویش، اتقاقات آن زمان را مدیریت کردند.

خبر جدید  یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی گندم در استان کرمانشاه وجود دارد

وی با اشاره به شغل حساس پرستاران، ولادت حضرت زینب(س) به عنوان روز پرستار نامگذاری شد، بیان کرد: مقام معظم رهبری پرستار را فرشته رحمت برای بیماران میدانند و ویژگیهای پرستار از منظر قرآن و متون اسلامی شامل همدلی با بیمار، وجدان کاری، امانت و رازداری و معنویت و دقت و درستی در کار است.

مرادی با اشاره به اینکه مسئولان نسبت به قشر زحمتکش پرستاران وظایفیدارند، عنوان کرد: در نظر گرفتن سختی و اهمیت این شغل، ترمیم جایگاه شغلی پرستار، تعریف و ارتقا جایگاه پرستاری در تیم درمان، ساماندهی استخدام و افزایش جذب نیرو، رفع مشکلات درآمدی و معیشتی پرستاران و همچنین ارتقادانش، مهارت از طریق آموزش حین خدمت از وظایف مسئولان نسبت به پرستاران است.

خبر جدید  استفاده از ظرفیت تعامل سه قوه در اصلاح قوانین ضروری است

وی با اشاره به اینکه تاریخ پزشکی با تاریخ طبابت همیشه همراه بوده است، خاطرنشان کرد: همیشه در کنار پزشکان، پرستاران وظیفهشناسی قرار داشتهاند که در نوشتههای خطی ۱۷۵۰ سال قبل از میلاد شغل پزشکی و پرستاری بیان شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه نخستین پرستار صدر اسلام رفیده بنت اسد بوده است، عنوان کرد: رفیده بنت اسد علاوه بر کار پرستاری در جنگ، آموزش و مسائل روانی را با خانوادههای بیماران در نظر می گرفت و به همین جهت بیمارستانی در تهران به نام رفیده الاسلمیه نامگذاری شده است.

خبر جدید  مسیر ۲۱ روستا در بخش فیروزآباد کرمانشاه بر اثر بارش باران سنگین مسدود است

مرادی حراست از زندگی و کرامت انسانی بیماران را از اصول اخلاقی پرستاران دانست و گفت: پرستاران همواره ثابت کردند در تمام صحنهها از جنگ در هشت سال دفاع مقدس و زلزله دوشادوش دیگر مسئولان به آسیبدیدگان کمک کردند و هیچ وقت کنار نکشیدند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه