11:47:08 - جمعه 24 مه 2019
ملخ‌های مزارع و باغات ثلاث‌باباجانی بومی منطقه هستند /هجومی اتفاق نیفتاده است
ملخ‌های مزارع و باغات ثلاث‌باباجانی بومی منطقه هستند /هجومی اتفاق نیفتاده است
کرمانشاه_معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ملخ های مزارع و باغات ثلاث‌باباجانی را بومی منطقه دانست و گفت: هجومی اتفاق نیفتاده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مشاهده تعداد زیادی ملخ در مزارع شهرستان ثلاث باباجانی این روزها موجب نگرانی‌هایی برای مردم این شهرستان به ویژه کشاورزان شده و آنها بیم دارند که این موضوع هجوم ملخ‌های موجب خسارات شدیدی به کشاورزی منطقه شود، اما مسئولان معتقدند این موضوع طبیعی است و هجومی در کار نیست.

ملخ‌های مزارع و باغات ثلاث‌باباجانی بومی منطقه هستند

سید افشین صفوی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: ما همه ساله در شهرستانهای پاوه، جوانرود و ثلاث باباجانی ملخ‌های بومی داریم.

وی با بیان اینکه مشاهده ملخ‌های بومی در مزارع باغات و جنگل‌های این مناطق و این زمان از سال اتفاق جدیدی نیست، افزود: این ملخ‌ها با ملخ‌های دریایی و صحرایی که به جنوب کشور حمله کردند تفاوت دارد و این ملخ‌ها بومی هستند.

خبر جدید  تحویل یک دستگاه سونوگرافی مدرن به شهرستان ثلاث باباجانی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از مبارزه با این ملخ‌های بومی نیز توسط مدیریت‌های جهاد کشاورزی در شهرستان‌های مذکور خبر داد و گفت: هر ساله همکاران ما در مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌های مذکور با همکاری کشاورزان و باغداران این مناطق این آفت را کنترل می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع اتفاق عجیب و جدیدی نیست، تصریح کرد: ما هر سال با این موضوع روبرو بودیم و امسال نیز روبرو هستیم.

خبر جدید  اسلام آباد غرب میزبان دومین جشنواره ملی «روز مزرعه»

این مسئول گفت: به این منظور ما امسال و از ماه قبل ۲۶ تن سبوس و مقادیر لازم سم به شهرستان پاوه منتقل کردیم و همکاران ما مشغول کنترل این آفت هستند.

تعداد ملخ‌های بومی امسال از حد نرمال نیز کمتر است

علی منصوری، مدیر منابع طبیعی شهرستان ثلاث باباجانی نیز در این زمینه گفت: ملخ‌های مشاهده شده در جنگل‌های ثلاث باباجانی بومی منطقه هستند و از مناطق دیگر چون عراق وارد این شهرستان نشده‌اند.

وی افزود: اتفاقاً امسال تعداد ملخ‌های بومی منطقه نسبت به سال گذشته نیز کمتر هستند و هر ساله در منطقه وجود دارند.

خبر جدید  400 هزار اصله نهال در استان غرس می شود

این مسئول در خصوص مبارزه و کنترل این آفت نیز گفت: با توجه به اینکه زمین‌های کشاورزی در مجاورت جنگل‌های فوق هستند مبارزاتی که آنها در زمین‌های کشاورزی انجام می‌دهند در کنترل این آفت ها مؤثر است.

وی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به گرمای هوا تعداد ملخ‌های بومی از حد نرمال نیز کمتر بوده و اقدامات جهاد کشاورزی برای کنترل آنها کفایت می‌کند.

کد خبر ۴۶۲۴۴۸۱


منبع :: ملخ‌های مزارع و باغات ثلاث‌باباجانی بومی منطقه هستند /هجومی اتفاق نیفتاده است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه