2:50:35 - پنج‌شنبه 25 آوریل 2019
ممنوعیت ساخت‌وساز مجدد منازل مسکونی در حریم رودخانه‌ قره‌سو کرمانشاه
ممنوعیت ساخت‌وساز مجدد منازل مسکونی در حریم رودخانه‌ قره‌سو کرمانشاه
فرماندار کرمانشاه با اشاره به اینکه ممنوعیت ساخت و ساز مجدد در حریم و بستر رودخانه قره‌سو از تصمیمات دولت است، گفت: با همکاری دستگاه قضایی از ساخت مسکن از سوی خانوارهای شهرک کرناچی در منطقه پرخطر و حریم رودخانه قره‌سوجلوگیری می‌شود.

فضلالله رنجبر در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت:سیلابهای اخیر سبب طغیان رودخانه قرهسو در شهر کرمانشاه شد که طغیان این رودخانه سبب آبگرفتگی بیش از ۱۰۰ واحد مسکونی در شهرک کرناچیشد.

وی با اشاره به اینکه در آن شرایط و با توجه به طغیان رودخانه قرهسو تعدادی از مردم مجبور به ترک منازل خود شدند و در مناطق اسکان اضطراری استقرار پیدا کردند گفت:در شرایط کنونی و بازگشت به این مناطق بیشتر این خانوارها به منازل مسکونی خود بازگشتند و مشغول نظافت منزل خود از گلولای هستند.

رنجبر با بیان اینکه مردم این منطقه به هشدارهای مسئولان پیرامون احتمال طغیان رودخانه توجه نکرده بودند، بیان کرد: به مردم شهرک کرناچی توسط نیروهای شهرداری با نصب پلاکارد، بنر و حتی مراجعه به منازل تذکر بالا آمدن آب رودخانه قرهسو داده شده بود که به این موضوع توجه نکردند و دچار مشکلاتی از جمله آبگرفتگی معابر و منازل شدند.

خبر جدید  ماموستا ‌شهبازی: ترقه‌بازی‌های دشمنان ذلیل، خللی در اراده ملت ایجاد نمی‌کند

فرماندار کرمانشاه با اشاره به اینکه اکنون برق و آب منازل مسکونی خانوارهای ساکن شهرک کرناچی وصل شده است، افزود: هر خانواری هم که مشکل آب و برق و گاز دارد در صورت مراجعه به فرمانداری مشکلات را حل خواهیم کرد وبا پایان بارندگیها توسط شهرداری کوچههای این مناطق شنریزی خواهد شد.

وی در مورد ارزیابی خسارت وارد شده به علت سیل گفت:موضوع ارزیابی خسارتهادر شورای مدیریت بحران استان به ریاست استانداردر حال برآورد است و براساس تصمیم دولتخانوارهای که منازل آنها به شدت دچار آبگرفتگی شده به مکانهای امن دیگری منتقل خواهند شد.

خبر جدید  ۲۰ هزار نفر در کرمانشاه برای آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن ثبت‌نام کردند

فرماندار شهرستان کرمانشاه با اشاره به اینکه منتظر دستورالعمل نحوه پرداخت خسارتها هستیم، عنوان کرد: بعد از تعیین خسارتها با بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و دفتر فنی استانداری به رایزنی خواهیم پرداخت و در قالب کمیتهای وضعیت این خانوارها را مشخص خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در مجموع ۹۵ منزل مسکونی در شهرک کرناچی دچار آبگرفتگی شدید شد، بیان کرد: موضوع رسیدگی به این منازل تخریبی اکنون در دستور کار قرار دارد، البته این منازل مسکونی در گذشته غیرقانونی ساخته شدند و مسئولان بارها هشدار دادند که در این منازل مردم سکونت نکنند.

خبر جدید  مهلت یک هفته‌ای به کارواش‌های آلاینده در کرمانشاه/ بسیاری از کارواش‌ها مجوز فعالیت ندارند

فرماندار کرمانشاه افزود: شهرک کرناچی کرمانشاه در گذشته یک روستا بوده است که با گسترش کلانشهر کرمانشاه به این شهر اضافه شود اماعدهای از افراد به جای اینکه بروند از عمق شهرک کرناچی منزل بخرند از کف رودخانه منزل خریدهاند.

وی با بیان اینکه این ساختوسازها خلاف قانون و مقررات بوده و شبانه این منازل احداث شده و مجوز ساخت هم نداشتند، گفت: هر ساختوساز جدیدی بخواهد در این منطقه انجام شود اجازه همچین کاری داده نخواهد شد و باید این خانوارها به مکان امن منتقل شود.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه