15:48:38 - شنبه 3 مارس 2018
ممنوعیت کشت محصولات جالیزی در شهرستان کنگاور
ممنوعیت کشت محصولات جالیزی در شهرستان کنگاور
به گزارش خبرنگار مهر، شورای حفاظت منابع آب شهرستان کنگاور طی اطلاعیه‌ای به کلیه کشاورزان، بهره‌برداران و مالکین چاه‌های مجاز و دارای پروانه معتبر در کنگاور هشدار داد. در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع کلیه کشاورزان بهره‌برداران و مالکین چاه های مجاز دارای پروانه بهره برداری در سطح شهرستان کنگاور ابلاغ می شود، با

به گزارش خبرنگار مهر، شورای حفاظت منابع آب شهرستان کنگاور طی اطلاعیه‌ای به کلیه کشاورزان، بهره‌برداران و مالکین چاه‌های مجاز و دارای پروانه معتبر در کنگاور هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع کلیه کشاورزان بهره‌برداران و مالکین چاه های مجاز دارای پروانه بهره برداری در سطح شهرستان کنگاور ابلاغ می شود، با توجه به کمبود شدید آب، منابع آب زیرزمینی در شهرستان به ویژه افت شدید و نگران کننده سطح آب زیرزمینی در دشت به دلیل برداشت های بیش از حد مجاز مانند انتقال آب به اراضی غیر تحت پوشش و برداشت دو  کشت از زمین در یک سال آبی و از طرفی کاهش نزولات آسمانی، کشت محصولات با نیاز آبی بالا مانند برنج، پیاز، سیب زمینی و محصولات جالیزی و نیز انتقال آب به اراضی غیر تحت پوشش و دو کشت نمودن، مطابق الگوی کشت این شهرستان نیست و منجر به بهره برداری بیش از حد از منابع آب زیرزمینی و وارد آمدن خسارت به منابع آبی مذکور می شود.

خبر جدید  شهید عباسی‌فرد الگوی ایثار است

 این کشت ها در سراسر شهرستان کنگاور ممنوع بوده و کشاورزان باید مطابق الگوی کشت ارائه شده توسط سازمان جهاد کشاورزی اقدام به کشت نمایند.

 درصورت کاشت محصولات با نیاز آبی بالا مطابق مقررات از طریق مراجع قضائی اقدامات بعدی معمول می شود و مسئولیت تبعات کیفری و حقوقی آن با کشاورزان خواهد بود.

خبر جدید  آغاز فروش بلیط قطار در کرمانشاه

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه