19:07:50 - شنبه 3 مارس 2018
منابع طبیعی کرمانشاه در مسیر مشارکت با مردم برای توسعه زمین‌های قابل‌کشت/تشکیل هزار پرونده مبارزه با زمین‌خواری در سال گذشته
منابع طبیعی کرمانشاه در مسیر مشارکت با مردم برای توسعه زمین‌های قابل‌کشت/تشکیل هزار پرونده مبارزه با زمین‌خواری در سال گذشته
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مراد شیخ‌ویسی در تشریح اقدامات منابع طبیعی کرمانشاه ابراز داشت: حراست و حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی یک ضرورت امکان‌ناپذیر است و همه باید نسبت به منابع طبیعی کرمانشاه حساس و مطالبه گر باشند. مدیرکل منابع طبیعی کرمانشاه ضمن بیان این مطلب که کاهش میزان بارندگی‌ها، افزایش میزان بارندگی‌های

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مراد شیخ‌ویسی در تشریح اقدامات منابع طبیعی کرمانشاه ابراز داشت: حراست و حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی یک ضرورت امکان‌ناپذیر است و همه باید نسبت به منابع طبیعی کرمانشاه حساس و مطالبه گر باشند.

مدیرکل منابع طبیعی کرمانشاه ضمن بیان این مطلب که کاهش میزان بارندگی‌ها، افزایش میزان بارندگی‌های تند، کاهش بارش برف و افزایش دمای هوا از نمودهای تغییر اقلیم در کشور محسوب می‌شود، اظهار داشت: وابستگی مبرم حیات انسان به منابع طبیعی، به‌خصوص جنگل می‌طلبد که نگاهی فرهنگ محور به حفاظت و حراست از این منابع تجدیدناپذیر داشته باشیم.

منابع طبیعی کرمانشاه برای توسعه حفاظت مشارکتی

نگاه ویژه منابع طبیعی کرمانشاه برای توسعه حفاظت مشارکتی

وی تنها راه برون‌رفت از معضل گرم شدن هوا را راهکار عملیاتی حفظ و توسعه جنگل‌ها عنوان کرد و افزود: در این راستا امسال ۴۰۰ هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی کرمانشاه برای حفاظت به خود مردم واگذارشده است.

خبر جدید  هیچ اولویتی بالاتر از اشتغال در کرمانشاه نداریم

شیخ ویسی بابیان اینکه استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد می‌تواند، توان استان را در حفاظت و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی بالا ببرد، بر ضرورت توسعه این تشکل‌ها تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: تابه‌حال ۱۲ هزار بهره‌بردار از ۶۰ هزار بهره‌بردار استان به عضویت این صندوق درآمده و ۶۰۰ میلیون تومان هم سهم آورده داشته‌اند و منتظر سرمایه‌گذاری ۴۹۰ میلیون تومانی دولت برای تشکیل صندوق هستند.

خبر جدید  ایران روی گسل زلزله است، ساخت‌وسازها باید مقاوم باشد

کشت 2500 هکتار گیاهان دارویی در منابع طبیعی کرمانشاه

کشت ۲۵۰۰ هکتار گیاهان دارویی در منابع طبیعی کرمانشاه

شیخ ویسی با اشاره به اینکه تاکنون روی توسعه گیاهان دارویی خیلی کار نشده، توسعه گیاهان دارویی را در برنامه منابع طبیعی کرمانشاه دانست و گفت: سرمایه‌گذاری روی گیاهان دارویی می‌تواند درآمدزایی زیادی برای استان کرمانشاه به همراه داشته باشد که این مهم با توجه به آمار بالای بیکاری در این استان حائز اهمیت است.

وی یادآوری کرد: قرار است سالانه پنج هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان کرمانشاه زیر کشت گیاهان دارویی برود که این مهم در صورتی تخصیص اعتبار اجرایی خواهد شد و امسال تاکنون ۲۵۰۰ هکتار گیاهان دارویی در منابع طبیعی استان کشت‌شده است.

خبر جدید  تداوم بارش‌ها در کرمانشاه/ ورود سامانه قوی بارشی از روز جمعه

شیخ ویسی میزان مصرف گیاهان دارویی در کشور را سالانه ۲۵ گرم به ازای هر نفر عنوان کرد و افزود: این میزان در کشوری مثل آمریکا ۲۵۰۰ گرم در سال است.

وی با اشاره به وجود هشت کارخانه فرآوری گیاهان دارویی در  کرمانشاه افزود: برای صادرات داروهای گیاهی هیچ مشکلی نداریم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کرمانشاه با اشاره به در برنامه بودن جنگل‌کاری اقتصادی در استان افزود: تاکنون جنگل‌کاری اقتصادی شامل جنگل‌های بنه، زالزالک، گلابی وحشی و… در سطح هشت هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی کرمانشاه اجرایی شده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه