15:23:50 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
منافع تجاری مرز پرویزخان را نباید دست کم گرفت
منافع تجاری مرز پرویزخان را نباید دست کم گرفت
کرمانشاه – ایرنا – عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی سلیمانیه عراق ، به قدمت دیرینه مرزپرویزخان در مبادلات تجاری اشاره کرد و افزود: نباید نقش ۲۶ ساله این مرز را بین روابط تجاری ۲ کشور دست کم گرفت.

به گزارش ایرنا، «احمد کلاری» روز یکشنبه در نشست فعالان اقتصادی استان با هیات تجاری سلیمانیه عراق که در محل اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه مرز پرویزخان نزدیک به ۵۰ درصد از صادرات ۲ کشور را به خود اختصاص داده خواهان رفع مشکلات آن شد.
وی با بیان اینکه ارسال کالا از طریق مرز پرویزخان به اقلیم کردستان و سوریه میسر می شود ، از آمادگی عراق برای ارسال کالاهای مورد نیاز از طریق مرزهای کردستان به ایران خبر داد.
نایب رئیس اتاق بازرگانی سلیمانیه عراق نیز تاکید کرد که برای کاهش اثرات تحریم و مسایل سیاسی بر تعاملات اقتصادی ۲ کشور تلاش خواهیم کرد.
«یاسین رحیم فرج» ادامه داد: مشکلات موجود در مرز پرویزخان که بر سر راه تجارت قرار گرفته باید رفع شود.
وی در ادامه به تلاش برای به روزشدن توافقات تجاری ایران و کردستان اشاره کرد و افزود: از گذشته تاکنون عراق با ایران و استان های مرزی روابط و تجارت متعدد داشته و هم اکنون شرایط خوب و مطلوبی برای حضور سرمایه گذاران ایرانی در عراق مهیا شده است.
وی با تاکید براینکه کردستان عراق پذیرای سرمایه گذاران ایرانی است و از حضور آنان استقبال می کند، افزود: سرمایه گذاران ایرانی باید به خوبی از این فرصت استفاده کنند و آن را به دیگران و کشورهای همسایه واگذار نکنند.
نائب رئیس اتاق بازرگانی سلیمانیه ، از برگزاری نمایشگاه اقتصادی با محوریت استان کرمانشاه در سلیمانیه عراق به عنوان آغاز سرمایه گذاری مشترک بین ۲ کشور یاد کرد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت سالانه بیش از ۲ میلیارد دلار صادرات دارد که بخش اعظم آن به عراق صادر می شود.
کرمانشاه ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  سه عضو یک خانواده کرمانشاهی به علت نامعلومی فوت کردند
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد

دایکان | dayikan

دایکان | dayikan

اخبار ویژه