2:39:30 - سه‌شنبه 25 دسامبر 2018
منطقه آزاد تجاری قصرشیرین آماده سرمایه‌گذاریهای مشترک بین ایران و عراق است
منطقه آزاد تجاری قصرشیرین آماده سرمایه‌گذاریهای مشترک بین ایران و عراق است
استاندار کرمانشاه گفت: منطقه آزاد تجاری قصرشیرین آماده سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین ایران و عراق است.

استاندار کرمانشاه گفت: منطقه آزاد تجاری قصرشیرین آماده سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین ایران و عراق است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست با هیات تجاری سلیمانیه عراق که امروز (دوم دی) در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به روابط مستحکم و دیرینه  با کردستان عراق که حتی شیطنت دشمنان نیز تاثیری بر آن نداشته، افزود: اکنون زمان آن رسیده که برای بهبود این روابط گام‌های بزرگتری برداریم.
وی از مرز به عنوان مزیت مشترک بین دو استان کرمانشاه و سلیمانیه عراق خصوصا در شرایط کنونی کشور ایران یاد کرد و ادامه داد: رئیس جمهور و دولت نیز اختیارات لازم را برای استفاده بهینه از مرزها با هدف توسعه صادرات به ما داده و نتیجه آن رشد خوب صادرات به عراق در هشت ماهه امسال علی‌رغم تنگناهای موجود است.
بازوند در ادامه خواستار رفع موانع پیش روی جریان سیال سرمایه بین ایران و عراق و خصوصا استان‌های کرمانشاه و سلیمانیه شد و عنوان کرد: برای این منظور ابتدا باید با همکاری یکدیگر زیرساخت‌ها را بهبود ببخشیم.
استاندار کرمانشاه مهمترین زیرساخت‌های بین دو کشور را مربوط به حوزه حمل و نقل دانست و تاکید کرد: راه آهن کرمانشاه که سال گذشته افتتاح شد و ادامه مسیر آن که به صورت ویژه تا خسروی پیگیری می‌شود،یک زیرساخت خوب برای توسعه اقتصادی دو کشور است.
وی بر لزوم راه‌اندازی شرکت‌های حمل و نقل مشترک بین دو کشور و دو استان هم تاکید کرد و ادامه داد: برپایی نمایشگاه‌های مختلف در فصول مختلف نیز می‌تواند به تحکیم روابط کمک کند.
بازوند خاطرنشان کرد: منطقه آزاد تجاری قصرشیرین نیز آماده سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین دو کشور است.

خبر جدید  مراجعه بیش از 2500 زوج "نابارور"/ درمان‌ها با 20 تا 25 درصد موفقیت همراه بوده است

استاندار کرمانشاه یکی دیگر از زمینه‌هایی که دو طرف می‎توانند بر آن تمرکز کنند را گردشگری و توریسم سلامت اعلام کرد و افزود: کرمانشاه به عنوان مرکز ثقل غرب کشور و با داشتن زیرساخت‌های بسیار مناسب می‌تواند در این زمینه پیشقدم باشد.
بازوند با بیان اینکه امروز گردشگری به عنوان یک مزیت مهم در خاورمیانه مطرح است، خاطرنشان کرد: توسعه روابط گردشگری دو استان می‌تواند در زمینه گردشگری مذهبی، توریسم سلامت و … باشد.
وی از وجود مراکز دانشگاهی متعدد در استان کرمانشاه هم یاد کرد و گفت: این مراکز می‌تواند روابط علمی بین دو طرف را تحکیم کند.
استاندار کرمانشاه از آمادگی کرمانشاه برای تامین برق بازارچه‌های عراق فارغ از قرارداد برقی بزرگ بین ایران و عراق هم خبر داد.
وی با بیان اینکه با استفاده از این زیرساخت‌ها می‌توان روابط دو کشور و خصوصا دو استان کرمانشاه و سلیمانیه را بهتر و مردم این مناطق را توانمندتر کرد، افزود: امروز توسعه اقتصادی در اختیار مردم و بخش خصوصی توانمند است.
استاندار کرمانشاه گفت: البته برای این منظور باید روند کارها در ادارات و دستگاه‌ها تسهیل و قوانین دست و پاگیر حذف شود.
وی از پیگیری رفع مشکلات مرز پرویزخان هم خبر داد و عنوان کرد: از نزدیک در جریان مشکلات این مرز قرار گرفته‌ام و قرار است با همکاری فرماندار قصرشیرین مشکلات این مرز نیز به زودی حل شود.
بازوند اظهار کرد: امیدوارم به زودی میزبان استاندار سلیمانیه در استان کرمانشاه باشیم.

خبر جدید  سهمیه کاغذ اختصاص یافته به نشریات کرمانشاه "ناعادلانه" است

انتهای پیام
منبع :: http://kermanshah.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه