«حشمتالله فلاحت پیشه»، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار برنا گفت: اقتصاد ایران در ابتدا ارشادی بوده و بخش اعظم این اقتصاد پوپولیستی بسته شده و کسی حاضر نشده است که قیمت ها را در ایران واقعی کند.

بودجه های واقعی توسعه و عمران کشور قربانی تبلیغات انتخاباتی در ایران شده است

وی ادامه داد: هرگاه در کشور ما شرایط برای واقعی کردن قیمت ها فراهم شده به خاطر انتخاباتی که شکل گرفته چه در مجالس و چه در دولت ها در عمل، هزینه های پنهان رقابت انتخاباتی از بودجه های توسعه ای عمرانی در ایران داده شده است.

خبر جدید  تمرکز ویژه بر بخش صادرات در بودجه 98 داریم/آماده حمایت از کرمانشاه در مجلس هستیم

فلاحت پیشه در این خصوص تاکید کرد: بودجه های واقعی توسعه و عمران کشور قربانی تبلیغات انتخاباتی در ایران شده و عمده یارانه پنهان در این قالب شکل گرفته است. خیلی از خدماتی که در کشور ما داده می شود بعضا تا ۱۰ برابر تولید این خدمات برای دولت گران تر است تا فروش آن به مردم!

خبر جدید  حضور و مشارکت مردم در انتخابات بسیار مهم است

یارانه پنهان به دست مستحقان نمی رسد

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس درباره الگوی توزیع یارانه پنهان گفت: کسانی که به دلیل عدم توازن در توسعه نزدیک تر به مرکز بودند، بیشتر از یارانه پنهان برخوردار شدند و مردمی که مستحق بودند در عمل محروم از چنین یارانه هایی ماندند.

وی ادامه داد: به طور مثال همه آب، برق، گاز و بسیاری از خدمات دیگر که توسط دولت ارائه می شود خدمات یارانه ای پنهان بوده و یا خدماتی که تحت عنوان یارانه تولید است اما تنها به بخش معدودی از افراد پرداخت می شود که در زمان تحریم هیچ کمکی به اقتصاد کشور نمی کند.

خبر جدید  صفری: مسئولین استان مصوبات هیات دولت در خصوص سیل زدگان را اجرایی کنند

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: خیلی از افرادی که امروز از یارانههای دولتی و مجوزهای دولتی چه برای صادرات، واردات و غیره استفاده می کنند، مجوزهای دولتی را در خارج از ایران هزینه می کنند.