16:34:43 - یکشنبه 18 فوریه 2018
موافقت مردم”چمن گلین”با جابجایی روستا
موافقت مردم”چمن گلین”با جابجایی روستا
فرماندار گیلانعرب از موافقت مردم روستای در معرض خطر “چمن گلین” با جابجایی این روستا خبر داد.  فرهاد همتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، به مرگ یک جوان ۳۱ ساله اهل روستای “چمن گلین” گیلانغرب که براثر ریزش کوه در روز گذشته(۲۸بهمن) جان خود را از دست داد اشاره کرد و افزود: با

فرماندار گیلانعرب از موافقت مردم روستای در معرض خطر “چمن گلین” با جابجایی این روستا خبر داد.

 فرهاد همتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، به مرگ یک جوان ۳۱ ساله اهل روستای “چمن گلین” گیلانغرب که براثر ریزش کوه در روز گذشته(۲۸بهمن) جان خود را از دست داد اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه در زلزله ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان دو روستای “چمن گلین” و “انجاوه رود” شهرستان گیلانغرب در معرض خطر ریزش کوه قرار گرفتند، با اعزام تیم های ارزیابی و کارشناسی و نیز بازدید برخی از مسئولین از این دو روستا، مقرر شد از روستای انجاوه رود رفع خطر شده و روستای چمن گلین نیز جابجا شود.
 
وی ادامه داد: پس از انجام بررسی ها و به لحاظ حساسیت و خطری که این روستای صعب العبور را تهدید می‌کرد، دشتی را در ارتفاعات حوزه شهرستان سرپلذهاب برای اسکان دائم ۲۲ خانوار این روستا(چمن گلین) در نظر گرفتیم.

خبر جدید  عملکرد بانک‌ها در مناطق زلزله زده باید اصلاح شود

فرماندار گیلانغرب تصریح کرد: با موافقت مردم این روستا برای جابجایی، اقدامات لازم و اساسی برای اسکان موقت و دائم آنها در دشت مورد نظر انجام شد، اما متاسفانه با وجود انجام این اقدامات، مردم روستا اعلام کردند از جابجا شدن منصرف شده اند.
 
همتی با تاکید براینکه براثر بارش های چند روز اخیر امکان ریزش کوه در این منطقه  بالا رفته، عنوان کرد: پس از وقوع حادثه ریزش کوه و احساس خطر، مردم این روستا اکنون با جابجایی موافقت کرده‌اند.
 
وی با بیان اینکه از همان روزهای اول پس از وقوع زلزله تمام تلاش خود را برای جابجایی این روستا انجام داده و هیچ کوتاهی نکردیم، افزود: کار اسکان موقت مردم این روستا را از فردا(دوشنبه) آغاز خواهیم کرد.
 
فرماندار گیلانغرب همچنین به بارندگی های چند روز اخیر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه طی بازدیدهایی که از دهستان های زلزله زده و مناطق شهری این شهرستان انجام داده ایم، تاکنون به جز آبگرفتگی معابر مشکل خاصی نداشته‌ایم.
 
وی یادآور شد: تنها نقطه آسیب پذیر در شهر گیلانغرب شهرک انتظامی است که جانمایی این شهرک از ابتدا بر مبنای کار کارشناسی انجام نشده، لذا هرساله با بارش های شدید در معرض سیلاب قرار می گیرد که امسال با انجام برخی اقدامات مانند لایروبی و هدایت آبهای سطحی از وقوع حادثه احتمالی پیشگیری کردیم.

خبر جدید  برگزیدگان مسابقه انشاء نویسی «زکات» تجلیل شدند

روز گذشته(شنبه) در پی بارندگیهای شدید و بر اثر ریزش کوه یک نفر در روستای چمن گلین گیلانغرب جان خود را از دست داد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه