10:20:16 - چهارشنبه 31 ژانویه 2018
موزه منطقه‌ای کرمانشاه از بلاتکلیفی خارج می‌شود؟
موزه منطقه‌ای کرمانشاه از بلاتکلیفی خارج می‌شود؟
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از پیگیری برای اختصاص ردیف بودجه به پروژه موزه منطقه ای کرمانشاه خبر داد. اکبر رضایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا از تلاش مسئولان استانی برای خروج پروژه موزه منطقه ای کرمانشاه از بلاتکلیفی خبر داد و اظهار کرد: باتوجه به

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از پیگیری برای اختصاص ردیف بودجه به پروژه موزه منطقه ای کرمانشاه خبر داد.

اکبر رضایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا از تلاش مسئولان استانی برای خروج پروژه موزه منطقه ای کرمانشاه از بلاتکلیفی خبر داد و اظهار کرد: باتوجه به اینکه این پروژه از ردیف موزه های بزرگ کشور خارج شده  چند سال است که به آن بودجه اختصاص نمی‌یابد.

خبر جدید  انتقاد مدیر زراعت کرمانشاه از اجاره اراضی به سیب‌زمینی‌کاران غیربومی

وی ادامه داد: با پیگیری و رایزنی‌هایی که مسئولین استانی از سال گذشته انجام داده‌اند، این پروژه تا پایان امسال مجددا در ردیف موزه‌های بزرگ کشور که به آنها بودجه سالانه تعلق می‌گیرد، قرار خواهد گرفت.

رضایی عنوان کرد: درصورتی که از سال آینده بودجه این پروژه تخصیص یابد، می‌توان امیدوار بود تا کمتر از دو سال آینده به بهره برداری برسد.

خبر جدید  تخفیف ۹۰ درصدی شهریه برای دانشجویان زلزله زده

وی تاکید کرد: برای تکمیل اولیه این پروژه به ۹ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا پس از آن وارد فاز تجهیز شویم.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: امسال ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به صورت اسناد خزانه برای این پروژه درنظرگرفته شد، اما هنوز تخصیص نیافته است.

رضایی با بیان اینکه ساخت موزه منطقه ای کرمانشاه از سال ۱۳۵۴ آغاز و در سال ۱۳۸۸ کاملا متوقف شد، گفت: این پروژه در حال حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

خبر جدید  جریان عادی سوخت‌رسانی/تخریب واحدهای تازه‌ساز /کدورت آب شرب

وی یادآورشد: استان کرمانشاه حدود ۱۲ هزار قلم اشیای تاریخی دارد که با بهره برداری از این پروژه می توانیم بخشی از این اشیاء تاریخی را در موزه نگهداری کنیم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه