1:03:22 - یکشنبه 13 ژانویه 2019
میراث فرهنگی و صنایع دستی باید در خدمت حوزه گردشگری باشند
میراث فرهنگی و صنایع دستی باید در خدمت حوزه گردشگری باشند
معاون توسعه سازمان میراث فرهنگی گفت: برای رسیدن به شرایط مطلوب یک جامعه از نظر اقتصادی، میراث فرهنگی و صنایع دستی باید در خدمت گردشگری قرار بگیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، محمد خیاطیان در آیین تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه که عصر امروز در سالن شهدای دولت برگزار شد،اظهار داشت:برای رسیدن به چشمانداز گردشگری در ۱۴۰۴ نیازمند استفاده مطلوب از میراث فرهنگی و صنایع دستی در خدمت گردشگری است.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود:شرایط بدجامعه به دلیل ناجوانمردیهای عرصه بینالمللی نسبت به جمهوری اسلامی، توجه همه مسئولان را به سمت گردشگری برای ایجاد اشتغال معطوف کرده است.

خیاطیان با بیان اینکه در آیندهای نه چندان دور، اقتصاد کشورها بر بخش گردشگری استوار خواهد شد، بیان کرد: کشورهایی همچون هند و ترکیه باوجود آنکه دارای منابع خوب در بخش فیلمسازیو فناوری اطلاعات هستند، اما به سمت گردشگری خیز برداشتهاند.

خبر جدید  سیل بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال خسارت به سرپل‌ذهاب وارد کرد

وی با بیان اینکه کشور هند یک صدم از منابع طبیعی کشور ایران را ندارد، عنوان کرد: هند با وجود نداشتن میراث جهانی، تمام سعی و تلاشش را در حوزه گردشگری قرار داده است ولی ایران با داشتن ۳۲ هزار اثر ملی ثبت شده در بحث گردشگری عقب است.

وی با بیان اینکه در نه ماه گذشته ۶ میلیون گردشگر وارد ایران شده است، عنوان کرد: آمار ورود گردشگر نسبت به سال گذشته رشد چشم گیری داشته است و این عدد قابل توجه در شرایط تحریم نشان دهنده ظرفیت بسیار خوب گردشگری در کشور است.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه دارای منابع طبیعی بسیار خوبی است، عنوان کرد: باید از داشته های میراث فرهنگی و صنایع دستی برای توسعه گردشگری استفاده کنیم.

خبر جدید  خسارت ۳۷۶ میلیارد تومانی سیل در استان کرمانشاه

خیاطیان با بیان اینکه استان کرمانشاه ۳۷۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، خاطر نشان کرد: با استفاده از این پتانسیل باید حوزه گردشگری سلامت، زیارت و تفریحی را در کرمانشاه رونق بگیرد.

معاون توسعه گردشگری با اشاره به اینکه چشم انداز گردشگری در استان کرمانشاه باید ترسیم شود، عنوان کرد: استان کرمانشاه باید در سال ۲۰۲۰ یکی از قطبهای گردشگری ملی شود.

خبر جدید  نخستین جشنواره تئاتر استانی تجربه‌های جوان فردا در کرمانشاه برگزار می‌شود

خیاطیان با بیان اینکه همه ما ایرانی هستیم و باید به ایرانی بودن خود افتخار کنیم بیان کردشت: همه باید در زمینه توسعه گردشگری به میراث فرهنگی کمک کنند که استان کرمانشاه اتفاقات خوبی در میراث فرهنگی بیفتد.

در این مراسم امید قادری بهعنوان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه معارفه شد و از زحمات جلیل بالایی تقدیر شد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه