12:14:04 - شنبه 22 دسامبر 2018
نباید به مسئولیت‌ها و پست‌ها دلخوش بود
نباید به مسئولیت‌ها و پست‌ها دلخوش بود
نماینده، ولی فقیه در استان و خطیب نماز جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه مسئولیت‌های دنیوی و توجه به آن تبعات اخروی دارد گفت: نباید برای به دست آوردن مسئولیت‌ها هر کاری را انجام دهیم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه آیت الله مصطفی علما نماینده، ولی فقیه در استان و خطیب نماز جمعه کرمانشاه در خطبههای عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به رعایت تقوا و عدل گفت: آیه”والتنظر نفس ما قدمک” یکی از آیاتی است که ما را به داشتن تقوا دعوت میکند خداوند در این آیه به همه امتهای پیامبران هشدار میدهد که به تقوای الهی توجه کنند.
وی با اشاره به اینکه تقوای الهی انسان را بیدار میکند افزود: در قرآن چندین بار دعوت به تقوا شده است و تقوا در زندگی دنیوی و اخروی کارساز است.
امام جمعه کرمانشاه بیان کرد: همه زندگی ما را باید تقوا تشکیل دهد باید تقوا خمیر مایه همه امورات زندگی ما باشد، زیرا خداوند به همه چیز آگاه است بنابراین باید ما دائماً به تقوا توجه کنیم.
وی با بیان اینکه در نامه اعمال ما همه چیز کوچک و بزرگ ثبت میشود و آیات قرآن همواره ما را به معاد دعوت میکند، گفت: بر اساس آیات قرآن نباید خدا را فراموش کنیم، زیرا اگر خدا را فراموش کنیم خود را فراموش خواهیم کرد و این بدترین رویداد است.
وی تصریح کرد: انسان در هنگام مرگ قادر به گفتن یک استغفار و یک ذکر نیست، اما تا زمانی که در دنیا است فرصت دارد بنابراین خداوند در آیهای از قرآن هشدار میدهد که همواره به رو به رویت که چه چیز فرستاده ای.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به روایتی از رسول اکرم (ص) مبنی بر لزوم توجه انسان به انفاق به اندازه توان خود، در خطبه دوم نماز جمعه نیز تقوا را دژ محکمی دانست برای افرادی که خود را به آن آویزان کنند.
وی با گرامیداشت سوم دی ماه سالروز عملیات کربلای ۴ در سال ۶۵، بیان کرد: چهارم دی ماه روز میلاد حضرت مسیح است که باید امریکاییها و اروپاییها که خود را مسیحی میدانند اعمال خود را با اعمال حضرت مسیح مطابقت دهند و ببینند حضرت مسیح از این آدم کشی ها، حملات و تحریمهای آنها راضی است یا خیر.
آیت الله علما همچنین پنجم دی ماه روز شهادت استاد نجات اللهی در جریان تحصن اساتید دانشگاه پیش از انقلاب توسط عوامل شاه را گرامیداشت و بیان کرد: همچنین پنجم دیماه مصادف با سالروز استقرار حفاظت سپاه در فرودگاههای ایران است از زمانی که این نیروها مسئولیت بر عهده گرفتند مادر فرودگاهها مشکلی نداشتیم.
وی افزود: مستضعفین و مستمندان، ولی نعمت ما هستند ببینید که خانوادههای شهدا که در طول هشت سال دفاع مقدس به نظام خدمت کردند از چه طبقهای هستند؛ باید به همه اقشار جامعه خدمت کرد.
وی با اشاره به اینکه مسئولیتهای دنیوی و توجه به آن تبعات اخروی دارد گفت: نباید برای به دست آوردن مسئولیتها هر کاری را انجام دهیم مقام معظم رهبری نیز بارها تاکید داشتند که نباید دلخوش به مقامات باشیم بلکه باید نگاهی به ابدیت داشته باشیم و به مسئولیت و پست دل نبندیم.
منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  اجرای طرح مشارکتی ارقام گندم
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه