12:53:29 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
نخستین جشنواره ملی شعر«گیلانغرب در دفاع مقدس» برگزار شد
نخستین جشنواره  ملی شعر«گیلانغرب در دفاع مقدس» برگزار شد
قصرشیرین- ایرنا- نخستین جشنواره ملی شعر «گیلانغرب در دفاع مقدس» روز سه شنبه با حضور جمعی از شاعران، مردم و مسئولان همزمان با سالگرد آغاز عملیات بیت المقدس و روز ملی خلیج فارس در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلانغرب در حاشیه برپایی این جشنواره گفت: این جشنواره در ۲ بخش اصلی و ویژه و با ۲ زبان فارسی و کردی برگزار شد که محورهای این جشنواره شامل احیا فرهنگ شهادت، خاطرات جبهه وجنگ، بسیج ودفاع مقدس ، نقش زنان دردفاع مقدس، نقش سنگرسازان بی سنگر و شهدای حرم و گیلانغرب در دفاع مقدس، چهارم مهرماه روز مقاومت مردم گیلانغرب، عملیات مطلع الفجر و شهدای گیلانغرب است.
کیوان پیشقدم افزود: از تعداد ۶۳۲ اثر شرکت کننده در این جشنواره ۱۳۰ اثر آن به زبان کردی و مابقی به زبان فارسی بودند که پس از انجام داوری هیات داوران آثار برتر را معرفی و از آن ها تجلیل شد.
فرماندار گیلانغرب در این جشنواره در سخنانی هدف از برگزاری آن را شناساندن هرچه بهتر دفاع مقدس و نقش بی بدیل مردم گیلانغرب در دوران دفاع مقدس بیان کرد.
کوروش محمودیان افزود: در سال های آینده این جشنواره با رویکردی جدید تر و تحول انگیز در حوزه شعر دفاع مقدس وادبیات شعر برگزار می شود.
در پایان از آثار برتر با اهدای لوح و هدایا تجلیل شد.
در بخش شعر کردی نفرات برتراز شهرستان های کرمانشاه، گیلانغرب و سرپل ذهاب و در بخش فارسی نیز شاعرانی از شهرستان های دلیجان ، قم، اصفهان، صحنه، رامهرمز و ساری به عنوان نفرات برتر و همچنین آثار شاعرانی از تهران، زنجان و هندیجان شایسته تقدیر انتخاب و معرفی شدند.
این جشنواره در سال های گذشته به صورت استانی، منطقه ای و غرب کشور با شرکت ۱۱ استان برگزار شده بود و اینک به جشنواره ملی ارتقا یافته است.
شهرستان گیلانغرب به واسطه حماسه آفرینی ها و استقامت مردمانش در دوران دفاع مقدس عنوان دومین شهرستان مقاوم کشور را دارد.
شهرستان گیلانغرب در دوران دفاع مقدس ۷۵۰ شهید، ۲ هزار و ۲۵۰ جانباز و ۱۴۱ آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، همچنین پنج هزار و ۸۰۰ شهید مهاجر نیز از سراسر میهن اسلامیمان در ایام هشت ساله جنگ تحمیلی در نقاط عملیاتی این شهرستان به دیدار حق شتافته اند.
۳۰۱۲/۸۰۶۶/۷۳۹۸

خبر جدید  بارندگی در استان کرمانشاه 75 درصد رشد داشته است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه