10:44:14 - دوشنبه 26 فوریه 2018
نخستین رمان زنده یاد«احمد عزیزی» در کرمانشاه رونمایی می شود
نخستین رمان زنده یاد«احمد عزیزی» در کرمانشاه رونمایی می شود
حجت الاسلام رحیم جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر، از برگزاری مراسمی به مناسبت سالگرد فوت «احمد عزیزی» شاعر انقلابی استان کرمانشاه خبر داد. وی تصریح کرد: این مراسم که نخستین سالگرد فوت این شاعر انقلابی است،با همکاری حوزه هنری، تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار خواهد شد. مدیرکل فرهنگ و

حجت الاسلام رحیم جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر، از برگزاری مراسمی به مناسبت سالگرد فوت «احمد عزیزی» شاعر انقلابی استان کرمانشاه خبر داد.

وی تصریح کرد: این مراسم که نخستین سالگرد فوت این شاعر انقلابی است،با همکاری حوزه هنری، تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این مراسم از اولین رمان این شاعر انقلابی رونمایی خواهد کرد.

خبر جدید  شهردار کرمانشاه برکنار شد

وی همچنین از رونمایی از چند اثر دیگر این شاعر انقلابی که به تازگی منتشر شده است، طی مراسم مذکور خبر داد.

جعفری افزود: «شون میلکان» اولین سروده‌های کُردی احمد عزیزی، «برق بلاغت» مجموعه‌ای از شطحیات احمد عزیزی و «گیسوان شب» اولین رمان احمدعزیزی با زبان شطحیات آثاری هستند که در این مراسم رونمایی خواهند شد.

لازم به ذکر است، احمد عزیزی ۴ دی ۱۳۳۷ در سرپل ذهاب کرمانشاه به دنیا آمد و از پانزدهم اسفند ماه سال ۱۳۸۶ به علت کاهش سطح هوشیاری ناشی از تشنج، بیماری قلبی و کلیوی در بیمارستان بستری بود که عصر دوشنبه ۱۶ اسفند سال ۹۵ در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه دار فانی را وداع گفت.

خبر جدید  عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهداست

کفش های مکاشفه، شرجی آواز، خوابنامه و باغ تناسخ، ترجمه زخم، باران پروانه، رودخانه رؤیا، ملکوت تکلم و سیل گل سرخ از جمله آثار این شاعر انقلابی است.

رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۰ و در جریان سفر به استان کرمانشاه با حضور در بیمارستان امام رضا (ع) از وی عیادت کرد.

خبر جدید  کشف خودروهای سرقتی در ثلاث باباجانی و۲۰۰۰ دست لباس قاچاق در پاوه

وی دارای سبکی منحصر به فرد بود که در اثر «کفش های مکاشفه» وی جلوه گر است.

او آثار ادبی فراوانی دارد و اشعارش با عرفان اسلامی آمیختگی دارد و تمجید از اهل بیت در اکثر آثارش موج می‌زند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه