به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، علیرضا صیدی مسئول کمیته آموزش هیات فوتبال استان کرمانشاه با اشاره به همکاری هیات فوتبال و هیات پزشکی ورزشی استان در برگزاری این سمینار، گفت: این برای اولین بار است که چنین سمیناری در این سطح و با این کیفیت در ایران برگزار میشود.
او از حضور حدود ۱۶۰ مربی فوتبال از استان های مختلف کشور در این سمینار خبرداد و گفت: سمینار آموزشی مربیان مدارس فوتبال در سه بخش تغذیه، آسیب شناسی و روان شناسی ورزشی برگزار شد.
مسئول کمیته آموزش فوتبال استان در خصوص اهداف برگزاری این سمینار نیز گفت: باتوجه به در پیش بودن فصل تابستان و آغاز فعالیت مدارس فوتبال، برگزاری کلاس دانش افزایی مربیان این رشته یک ضرورت بود که آن را در دستور کار قرار دادیم. در این سمینار مفاهیم علمی جدید حوزه فوتبال را با بکارگیری اساتید مجرب به آگاهی مربیان رساندیم تا دانش آنها بروزرسانی شود و بصورت کاربردی آموخته های خود را استفاده کنند.
صیدی همچنین از درخواست ۳۵ مدرسه فوتبال استان برای صدور مجوز فعالیت در تابستان امسال خبرداد و گفت: پیش بینی می کنیم برای تابستان سالجاری حدود ۴۰ مدرسه فوتبال در استان مجوز فعالیت بگیرند. صدور مجوز برای مدارس فوتبال منوط به برخی از شرایط همچون معرفی زمین مناسب، تائید صلاحیت فنی مربیان و… خواهد بود. همچمیم مدارس فوتبال استان حدود ۷۰ درصد از استاندارهای لازم را دارا هستند.