14:25:34 - چهارشنبه 23 ژانویه 2019
نخستین مرکز تشخیص و درمان سکته حاد مغزی غرب کشور راه‌‌اندازی می‌شود
نخستین مرکز تشخیص و درمان سکته حاد مغزی غرب کشور راه‌‌اندازی می‌شود
رئیس بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه گفت: نخستین مرکز تشخیص و درمان سکته حاد مغزی غرب کشور در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود.

علی سروش در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت:مرکز تشخیص و درمان سکته حاد مغزی در بیمارستان امام رضا(ع) ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد که این مرکز در بیمارستان امام رضا(ع) راهاندزی میشود.

وی افزود: بیان کرد: این مرکزبا سه دستگاه جدید، مدرن و منحصر به فرد پزشکی شامل ام.آر.آی سه تسلا، آنژیوگرافی بای پلینو دستگاه سی.تی آنژیو ۲۵۶ اسلایسبهعنوان نخستین مرکز تشخیص و درمان سکته غرب کشورراهاندازی میشود.

وی با بیان اینکه این بخش در سطح دوم بیمارستان امام رضا(ع) با مساحتی برابر با ۱۱۰۰در دست ساخت است گفت: در این بخش بیمارانی که دچار سکته مغزی میشوند بعد از انتقال به بیمارستان توسط مرکز فوریتهای پزشکی از ورودی مجزایی وارد بخش تشخیص و درمان سکته حاد مغزی میشوند و تحت دقیقترین اقدامات تشخیصی و درمانی قرار میگیرند.

خبر جدید  مرکز خدمات جامع سلامت راه کربلا در مرز خسروی راه‌اندازی شد

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه خاطرنشان کرد: مرکز تشخیص و درمان سکته حاد مغزی، شامل ۹ تخت icu، یک اتاق هیبرید آنژیو و محل استقرار مجهزترین دستگاههای روز دنیا برای درمان سکته حاد مغزیاست.

خبر جدید  ۶۰۰ دانشجوی بسیجی به منطقه عملیاتی «بازی‌دراز» سرپل‌ذهاب اعزام می‎شوند

سروش ارائه خدماتی بینظیر در درمان اختلالات عصبی و مغزی بدون نیاز به عمل جراحی باز را از فواید احداث مرکز تشخیص و درمان سکته حاد مغزی غرب کشور دانست و گفت: آمار مراجعه بیماران دچار سکته مغزی به بیمارستان از طریق فوریتهای پزشکیپایین است و معمولاً بیماران به شیوه شخصی مراجعه میکنندکه باید به مردم اطلاعرسانی شود که به محض بروز علائم سکته مغزی با فوریتهای پزشکی تماس بگیرند.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت زمان در روند درمان سکته مغزی گفت:اگر داروی ضد لخته در مدت چهار ساعت و نیم بعد از ظهور علائم سکته مغزیتزریق شود میتوان شاهد بهبودی در همان ابتدا یا ماههای بعد بود و از فلج اندامها و عوارض سکته مغزی جلوگیری کرد.

خبر جدید  صادرات کالا از گمرکات استان کرمانشاه ۱۸ درصد افزایش یافت‌

رئیس بیمارستان امام رضا(ع)کرمانشاه یا بیان اینکه سکته مغزی قابل درمان است اگر زمان را از دست ندهیم، عنوان کرد: اختلال ناگهانی در صحبت کردن، ضعف ناگهانی یک دست با نیمه بدن، ضعف ناگهانی نیمه صورت از علائم سکته مغزی است که افراد در صورت مشاهده این علائم بایدبا اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه