11:57:39 - چهارشنبه 16 ژانویه 2019
نشست مشترک فرماندهان مرزداری ایران وعراق
نشست مشترک فرماندهان مرزداری ایران وعراق
همزمان با سراسر کشور ، سامانه “نما” در کرمانشاه جهت دسترسی مالباختگان به مشخصات اموال مسروقه راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ کریمی فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین صبح امروز در صدر هیتی ۵ نفره از کلانتران مرزی قصرشیرین و خانقین عراق با هم دیدار کردنددروازه ورودی خسروی با استقبال عمیدبکر شاکر محمود کلانتر مرزی منطقه خانقین کشور جمهوری عراق وارد خاک این کشور شد و با کلانتر مرزی منطقه خانقین مندلی در خصوص حل وفصل مشکلات مرزی دو جانبه، گسترش مناسبات و حسن روابط مرزی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق در شهر خانقین به بحث وگفتگو پرداختند.
مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین در این دیدار گفت: با اقدامات صورت گرفته مرزهای قصرشیرین هم اکنون از امنیت پایدار برخوردار است و آرزو داریم با تعامل هرچه بیشتر بین مرزبانان دو کشور این امنیت در نوار مرز حفظ شود.
وی افزود: میان جمهوری اسلامی ایران وجمهوری اسلامی عراق عهد برادری برقرار است واین دو کشور دارای مشترکات زیادی هستند و تلاش میشود تا با برگزاری این نشست های فصلی امنیت در مرز دو طرف حفظ شود.
فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین مهمترین اولویت قابل بحث در این نشست را مبارزه با قاچاق احشام، روان سازی صادرات کالای ایرانی به عراق، بر خورد قاطع با قاچاقچیان سلاح ومهمات، مواد مخدر و مشروبات الکلی بیان کرد.
عمیدبکر شاکر محمود کلانتر مرزی عراق مستقر در خانقین مندلی عراق نیز در این نشست از همکاری جمهوری اسلامی ایران با عراق قدر دانی کرد و اظهار داشت: با توجه به اشتراکات زیاد میان جمهوری عراق و جمهوری اسلامی ایران همکاریهای فی ما بین باید بیش از پیش افزایش یابد.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  زلزله بامداد امروز قصرشیرین خسارتی نداشت
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه