2:27:37 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
نظارت‌ها بر توزیع دارو تشدید می‌شود
نظارت‌ها بر توزیع دارو تشدید می‌شود
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: این معاونت نظارت‌های خود را برای مقابله با معضل قاچاق دارو تشدید خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر قباد محمدی در جلسه ستاد توزیع داروی استان اظهار داشت: امروزه در برخی موارد شاهد خروج انواع دارو، شیرخشکهای رژیمی و هورمون رشد از کشور به کشورهای همسایه هستیم که توسط برخی از سودجویان صورت میگیرد.
وی افزود: دارو یک کالای بسیار مهم و حیاتی برای مردم است لذا معاونت غذا و دارو سختگیریهای خود را در خصوص تخلفات مختلف در این حوزه افزایش میدهد و با شرکتهای متخلف به شدت برخورد خواهد کرد.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به نقش مهم شرکتهای توزیع در مقابله با قاچاق دارو به خارج از کشور تصریح کرد: متاسفانه مواردی مشاهده شده است که دارو از یک شرکت توزیع بیرون رفته و در خارج از شبکه رسمی توزیع عرضه شده است که میطلبد مدیران و مسئولین فنی شرکتهای توزیع دقت و مراقبت بیشتری به خرج دهند.
دکتر محمدی خاطر نشان ساخت: اکنون که شرایطی خاص بر سیستم دارویی کشور حکمفرما است، کمبودهای دارویی و مشکلاتی که شرکتهای دارویی در زمینه تولید دارو و تهیه مواد اولیه با آن دست به گریبان هستند به معاونت غذا و دارو نیز تسری یافته است، اما معاونت غذا و دارو تمام تلاش خود را انجام میدهد تا بتواند مشکلات را از پیش روی شرکتهای توزیع و داروخانهها رفع کند.
وی عنوان کرد: شرکتهای توزیع باید نظارت خود را بر زیر مجموعههای خود افزایش دهند و در خصوص سهمیه بندی داروها دقت نظر لازم را اعمال کنند و همچنین داروها، مخصوصاً داروهای سهمیهای را صرفاً با هماهنگی معاونت غذا و دارو توزیع نمایند.
منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  نشاط لازمه رشد یک جامعه است
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه