0:44:48 - شنبه 29 دسامبر 2018
نظارت‌ها بر توزیع دارو در کرمانشاه تشدید می‌شود
نظارت‌ها بر توزیع دارو در کرمانشاه تشدید می‌شود
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: این معاونت سختگیری‌های خود را در خصوص تخلفات در کرمانشاه افزایش می‌دهد و با شرکت‌های متخلف به شدت برخورد خواهد کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ قباد محمدی،معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: امروزه در برخی موارد شاهد خروج انواع دارو، شیرخشکهای رژیمی و هورمون رشد از کشور به کشورهای همسایه هستیم که توسط برخی از سوء استفادهکنندگان صورت میگیرد.

وی افزود: دارو یک کالای بسیار مهم و حیاتی برای مردم است و معاونت غذا و دارو سختگیریهای خود را در خصوص تخلفات مختلف در این حوزه افزایش میدهد و با شرکتهای متخلف به شدت برخورد خواهد کرد.

خبر جدید  انجام روزانه ۵۰۰ تست کرونا در کرمانشاه

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به نقش مهم شرکتهای توزیع در مقابله با قاچاق دارو به خارج از کشور بیان کرد: مواردی مشاهده شده است که دارو از یک شرکت توزیع بیرون رفته و در خارج از شبکه رسمی توزیع عرضه شده است که میطلبد مدیران و مسئولان فنی شرکتهای توزیع دقت و مراقبت بیشتری به خرج دهند.

وی گفت: اکنون که شرایطی خاص بر سیستم دارویی کشور حکمفرما است، کمبودهای دارویی و مشکلاتی که شرکتهای دارویی در زمینه تولید دارو و تهیه مواد اولیه با آن دست به گریبان هستند به معاونت غذا و دارو نیز تسری یافته است، اما معاونت غذا ودارو تمام تلاش خود را انجام میدهد تا بتواند مشکلات را از پیش روی شرکتهای توزیع و داروخانهها رفع کند.

خبر جدید  بیستمین کنگره سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور در کرمانشاه برگزار می‌شود

محمدی عنوان کرد: شرکتهای توزیع باید نظارت خود را بر زیر مجموعههای خود افزایش دهند و در خصوص سهمیهبندی داروها دقت نظر لازم را اعمال کنند و همچنین داروها، به ویژه داروهای سهمیهای را صرفاً با هماهنگی معاونت غذا و دارو توزیع نمایند.

وی در پایان افزود: ما از مشکلات مختلفی که شرکتهای توزیع و داروخانهها با آن دست گریبان هستند مطلع هستیم و از همراهی و همدلی همه دست اندرکاران دارویی استان تشکر و قدردانی میکنیم.
منبع :: http://snn.ir

خبر جدید  بهره برداری از مرکز سوانح و سوختگی غرب کشور تا پایان سال جاری
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه