11:48:33 - پنج‌شنبه 22 فوریه 2018
نظام اسلامی ایران به خاطر علمای شیعه و سنی امنیت پایداری دارد
نظام اسلامی ایران به خاطر علمای شیعه و سنی امنیت پایداری دارد
به گزارش خبرنگار مهر، همایش پرچمداران وحدت و بصیرت امروز پنجشنبه به میزبانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان و با حضور علمای شیعه و اهل تسنن در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد. سردار بهمن ریحانی، فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در این مراسم، ضمن خیرمقدم به حاضرین و تشکر از علمای شهرستان‌های زلزله

به گزارش خبرنگار مهر، همایش پرچمداران وحدت و بصیرت امروز پنجشنبه به میزبانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان و با حضور علمای شیعه و اهل تسنن در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد.

سردار بهمن ریحانی، فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در این مراسم، ضمن خیرمقدم به حاضرین و تشکر از علمای شهرستان‌های زلزله زده اعم از شیعه و سنی، گفت: این علما با آن محوریت و صحبت ها تسکینی برای مردم مصیبت دیده بودند و باعث التیام آلام این مردم شدندو آرامش و صبر را در این مردم مصیبت دیده گسترش دادند.

وی افزود: این عزیزان بخش زیادی از مشکلات حاشیه ای را با صحبت ها و میدان داری در آن فضای خاص حل کردند و این تلاش ها قابل تقدیر و قدردانی است.

این مسئول تصریح کرد: خدمات روحانیون و علمای شیعه و سنی در نقاط زلزله زده باعث مدیریت فضایی شد که دشمنان به دنبال گستردن آن بودند.

وی افزود: دشمنان پس از وقوع زلزله به دنبال ایجاد تفرقه در بین مردم بودند و از مثال هایی چون به مناطق سنی نشین رسیدگی نمی شود و بالعکس استفاده می کردند که انصافا با محوریت و وحدت در بین مردم این مباحث را حل کردند و بسیار قابل تقدیر و تشکر است.

خبر جدید  خدمت‌رسانی بسیج سازندگی در رفع معضلات بهداشتی روستاهای سرپل‌ذهاب

سردار ریحانی با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب سلامی ایران گفت: در چهلمین سال حکومت  نظام اسلامی قرار گرفتیم و اگر همه فراز و نشیب ها، همه چالش ها و بحران هایی که بر سر این نظام آمد را مورد نقد، ارزیابی و بررسی قرار دهیم از ابعاد مختلف و بستر ارزش های عمومی، مثل استقلال، علم، امنیت، عدالت و مردم سالاری و خیلی از اینها جای صحبت های زیادی داریم.

وی با اشاره به ارزش هایی چون استقلال، امنیت و علم گفت: در بعد استقلال می توانیم ادعا کنیم که تحت سلطه هیچ کشور بیگانه ای نیستیم و هیچ کس نمی تواند از نظر استقلال سیاسی ما را زیر سوال ببرد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه تاکید و خاطرنشان کرد: ما می توانیم ادعا کنیم که در برنامه های داخلی و خارجی خودمان استقلال کامل داریم.

وی افزود: ما اگر روابطی هم با بسیاری از کشورها داریم، براساس روابطی است که باید با جهان داشته باشیم اما استقلال سیاسی ما کاملا منحصر به فرد است و ما در دنیا کشوری نداریم که حتما زیر سلطه شرقی یا غربی نباشد.

این مسئول ادامه داد: حتی کشورهایی هستند که از نظر رنگ و زبان یکی بوده اما تحت سلطه دیگران هستند و با هم رنگ و زبان خود در اختلافند که از آن جمله می توان به کره شمالی و جنوبی و… اشاره کرد. البته ما هم چون این کشورها بودیم اما بعد انقلاب نیستیم و می توانیم ادعای استقلال سیاسی داشته باشیم.

خبر جدید  انهدام دو تیم تروریستی در کردستان و کرمانشاه/ دو نفر کشته و ۱۴ نفر دستگیر شدند

وی یادآور شد: قبل از انقلاب از نظر علمی نیز جایگاهی نداشتیم اما اکنون می توانیم ادعا کنیم که در شتاب علم در دنیا بالاترین کشور هستیم، اما در پیشرفت علمی در خاورمیانه جایگاه اول و در دنیا جایگاه ۱۱ را داریم.

سردار ریحانی تاکید کرد: ما می توانیم ادعا  کنیم با همه چالش ها و مشکلات منطقه ای و فرا منطقه ای کشوری بسیار امن هستیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از چالش های منطقه با محوریت نظام  جمهوری اسلامی شکل گرفته است، افزود: ما می توانیم ادعا کنیم که اقتدار امنیتی داریم.

 فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه داشتن امنیت را با اقتدار امنیتی متفاوت دانست و گفت: ما با داشتن همه چالش ها امنیت داریم که اقتدار امنیتی است و هیچ کشوری در دنیا به اندازه ما اقتدار امنیتی ندارد.

وی با اشاره به حضور اخیر گروهک ها در مناطق اهل تسنن برای ایجاد چالش در نظام یادآور شد: در هیچ جایی سراغ نداریم این تعداد  آدم با پشتیبانی و سازماندهی بسیار بالا و به  قصد اغتشاش آمدند اما با تلاش سربازان نظام و پشتیبانی قرارگاه نجف و یگان های امنیتی آنها کشته و اسیر  شدند.

خبر جدید  مراجعه۵۱۶۰ بیماراورژانسی به بیمارستان‌های استان کرمانشاه طی نوروز

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه تاکید و خاطرنشان کرد: بخش زیادی از این امنیت مدیون علمای شیعه و به طریق اولا اهل تسنن است.

وی افزود: این علما فضایی را در منطقه به وجود آوردند که باعث حضور مردم آگاه و با بصیرت در روزهای اول زلزله در منطقه شد.

سردار ریحانی با تاکید بر اینکه اگر حضور علمای اهل تسنن در منطقه نبود، بسیاری از موفقیت های کنونی به دست نیامده بود.

وی افزود: در نتیجه این موفقیت ها امروز دیگر گروه منحرف داعش جغرافیای حکومت ندارد و توطئه و ترفندهای دشمنان از بین رفت.

این مسئول ادامه داد: امروز ما نیازمند امنیت پایدار در منطقه هستیم و تا زمانی که براساس این اصول، اعتقاد و حضور با صلابت و اثر بخش شما در منطقه هستیم، امنیت ما امنیت پایداری است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه یادآور شد: امروز می توانیم ادعا کنیم که امنیت ما در نتیجه بصیرت افزایی و روشنگری و محوریت علمای شیعه و اهل سنت امنیت پایداری است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه