19:51:16 - جمعه 31 مه 2019
نه به معامله قرن| قدرت گرفتن گروه‌های مقاومت دلیل ایجاد باب مذاکره و معامله قرن است
نه به معامله قرن| قدرت گرفتن گروه‌های مقاومت دلیل ایجاد باب مذاکره و معامله قرن است
نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشتهای ۸۰میلیونی ایران دل گروه‌های فلسطینی را گرم کرد گفت: قدرت گرفتن گروه‌های مقاومت دلیل ایجاد باب مذاکره و طرح معامله قرن است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، عبدالرضا مصری در سخنرانی راهپیمایی روز قدس در کرمانشاه اظهار داشت: از دهه شصت تا سال گذشته معتقد به مذاکره با کدخدا برای برطرف شدن مشکلات کشور بود و دیدگاه دیگر متاثر از نظرات مقام معظم رهبری اعتقاد داشت که آمریکا اهل پیمان نیست و هر مذاکرهای به خدعه و نیرنگ ختم میشود.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این دو دیدگاه در طول دههها به محک راستی نرسیده بودند، بیان کرد: با انجام مذاکرات ایران و طرف آمریکا نتیجه به برجام ختم شد که ایران تمام خواستههای آنها را همچون توقف غنی سازی انجام داد و پس انعقاد قرارداد به تعهدات خود عمل کرد اما امریکا دبه کرد و به هیچ تعهدی عمل نکرد.

برجام امت اسلامی را به دیدگاه مقاومت رساند

مصری یکی از نتایج برجام را ایجاد وحدت در بین امت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مذاکره با آمریکا و اتفاقات پس از برجام یک خوبی داشت که امروز در بین امت اسلامی یک وحدت دیدگاه وجود دارد و از دو دیدگاه در دهههای گذشته به دید دیدگاه رسیدهایم که باید در برابر استکبار جهانی مقابله کرد و با قدرت ایستاد زیرا مذاکره و ضعف ثمری ندارد.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنچه که در دهههای گذشته بر سر ایران اسلامی رفته امروز در حق ملت فلسطین نیز اجرا میشود، تصریح کرد: مسئله فلسطین و کشورهای همسایه ایران اسلامی همچون عراق و سوریه تأثیر بسیاری بر سرنوشت ایران اسلامی دارد و شباهت بسیاری بین معامله قرن و رویدادهای انقلاب است.

مصری با اشاره به تهدیدات و توطئههای استکبار جهانی در حق ملت ایران اسلامی اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی توطئه گروهکهای دست نشانده و ترور توسط امریکا اجرا شد که با هشیاری نظام و ملت خنثی شد و پس از آن جنگ تحمیلی با ریال و دینار کشورهای مرتجع منطقه و ابزار کشورهایی که با آنها در برجام مذاکره کردیم ایجاد شد.

خبر جدید  طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۰ بقعه استان کرمانشاه برگزار می‌شود

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به کشورهای حاضر در مذاکرات برجام خاطرنشان کرد: بمب ۵۰۰ پوندی انگلیس، بمبهای شیمیایی آلمانی و هواپیماهای فرانسوی در همین کرمانشاه علیه مردم به کار گرفته شدند اما ملت مقاوم ایران در برابر جنگ تحمیلی دشمن ایستادگی کرد تا آنها مأیوس از حمله نظامی به تحریمها روی بیاورند.

مصری با بیان اینکه با پیوند امام و امت تمام درهای حملات دشمن شکسته شد، بیان کرد: در زمانی که دشمن از فتنهها و توطئهها ناامید شده بود در مذاکره را باز کرد که وضعیت آن شرح داده شد و این روند برای ملت مظلوم فلسطین طراحی شده است که با شکست تمام توطئههای دشمن امروز در توطئه مذاکره برای فلسطین باز شده است.

ایجاد باب مذاکره پس از قدرت گرفتن گروههای مقاومت

وی از طرح مذاکره در قالب اصطلاح سیاسی «معامله قرن» که داماد رئیسجمهور آمریکا مسئول آن است خبرداد و تصریح کرد: یک طرف معامله فلسطین مظلوم و طرف دیگر اسرائیل غاصب قرار دارد و پشتیبانان طرح همانها که در برجام بودند و منابع مالی نیز توسط همانها که در جنگ تحمیلی بودند به سرکردگی عربستان سعودی تأمین میشود.

وی با بیان اینکه امروز که گروههای فلسطینی قدرت گرفتهاند استکبار معامله و مذاکره را آغاز کرده است، اظهار کرد: در گذشته سنگ در برابر اسلحه قرار داشت اما امروز موشک در برابر اسلحه قرار دارد و دشمن با قدرت گرفتن گروههای مقاومت فلسطینی به معامله رسیده و دست از سرکوب برداشته است.

نایب رئیس مجلس در تشریح طرح موسوم به معامله قرن گفت: در این طرح بخشی از کرانه باختری و نوار غزه تشکیل کشور فلسطین جدید را خواهد داد که با این کلمه جدید تمام سابقه، تاریخ و جغرافیای فلسطین از بین رفته و آنچه که رژیم صهیونیستی غصب کرده توسط خود فلسطینان مشروعیت داده میشود.

خبر جدید  فروش الکترونیکی در خوشه صنعتی فرش و گلیم کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

مصری افزود: تمام شهرکها در هر نقطه و اراضی بین شهرکها برابر قرارداد جدید به سرزمین اسرائیل داده خواهد شد.

هدف بعدی معامله قرن طرح از نیل تا فرات است

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام گروههای مقاومت فلسطینی خلع سلاح کامل خواهند شد و حتی سران این کشور جدید حق تملک یک کلت را ندارند تا فلسطین از حق داشتن ارتش محروم شود و اسرائیل در قبال دریافت پول امنیت آنها را تأمین کند که میتوان این بند را به حفاظت از گله گوسفندان توسط گرگ تشبیه کرد.

وی با بیان اینکه در بندی دیگری از این قرارداد شهردار قدس از طرف اسرائیل منصوب میشود بیان کرد: مردم فلسطین برای حضور در قدس باید به شهرداری خراج بدهند و موضوع دیگر اینکه یهودیها حق دارند از اراضی فلسطینی منازل بخرند ولی هیچ فلسطینی حق ندارند یک متر زمین از صهیونیستها را بخرد.

مصری با بیان اینکه در این طرح عربها باید پول خیالی راحتی اسرائیل بدهند اظهار کرد: کشورهای عربی مسئول هستند که حقوق ریالی سران جنبشها را تأمین کنند و یک امتیاز نیز مردم فلسطین داده شده تا در یک قطعه از زمینهای کشور مصر یک فرودگاه و یک شهرک تجاری صنعتی بسازند که ۷۰درصد سرمایه را کشورهای حوزه خلیج فارس و ۲۰درصد آمریکا و ۱۰درصد اروپاییها تأمین میکنند اما در این منطقه هیچ فلسطینی حق سکونت ندارد.

وی در مورد دلایل اجرای طرح معامله قرن توسط استکبار جهانی تصریح کرد: امروز که گروههای مقاومت در منطقه قدرت گرفتهاند و برای اجرای شعار «از نیل تا فرات» توسط رژیم صهیونیستی طرح معامله قرن شکل گرفته است تا خیال غرب از فلسطین راحت شود و هدف بعدی که کشورگشایی است را اجرا کنند.

خبر جدید  مراسم ۹ دی در شهرستان‌‌های استان کرمانشاه برگزار می‌شود

وی با بیان اینکه آرمان فلسطین در شکلگیری گروههای مقاومت نقش اساسی را دارد تأکید کرد: مقاومت در کشورهای منطقه همچون عراق و سوریه براساس آرمان فلسطین شکل گرفته است و معامله قرن برای سرد شدن این مقاومتها طراحی شده است و اگر آرمان فلسطین گرفته شد آب بر آتش مقاومتها است.

وی با اشاره به منفعت کشورهای مرتجع عرب منطقه از معامله قرن بیان کرد: دنیای اسلام سران عرب را به آرمان فلسطین خائن میدانند ولی آنها میخواهند قیافه این موضوع را عوض کنند و اینگونه القا کنند که به ملت فلسطین کمک کردهاند تا در مرحله بعدی روابط عادی خود با رژیم صهیونیستی را علنی کنند.

وی با بیان اینکه حماس رسما اعلام کرد به این قرارداد ننگین تن نمیدهد خاطرنشان کرد: در این طرح آمده است که اگر هر گروه فلسطینی پای قرارداد نیامد ابتدا تحریم شده و غرب به رژیم صهیونیستی کمک میکند تا با این گروهها به مبارزه بپردازند و اینگونه میخواهند دل این گروهها را خالی کنند اما امروز مشتهای ملت ایران اسلامی دل گروههای فلسطینی را گرم کرد.

استکبار جهانی بزرگترین دریافت کننده پیام روز قدس مردم ایران

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود مشکلات معیستی در کشور بیان کرد: مردم امروز اعلام کردند که با وجود سختی معیشت اما از اقتدار و عزت اسلامی دست بر نمیدارند و بزرگترین دریافت کنند پیام این حضور استکبار جهانی است.

مصری با بیان اینکه خیلیها امروز به سختی روزگار میگذرانند افزود: کشور ایران دارای منابع بزرگی است که با تکیه بر این منابع میتوانیم از سایرین بینیاز شده و با تکیه بر اقتصاد مقاومتی معیشت مردم را بهتر کنیم.

انتهای پیام/ ت


منبع :: نه به معامله قرن| قدرت گرفتن گروه‌های مقاومت دلیل ایجاد باب مذاکره و معامله قرن است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه