3:00:17 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
نیروهای ارتش آمادگی بسیار بالایی در دفاع از مرزها دارند
نیروهای ارتش آمادگی بسیار بالایی در دفاع از مرزها دارند
قصرشیرین – ایرنا – فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: هم اکنون نیروهای ارتش از توان و آمادگی بسیار بالایی در دفاع از مرزها برخوردارند و با رصد کامل اطلاعاتی هر نوع تهدیدی را در منطقه خنثی و در نطفه خفه می کنند.

امیر سرتیپ دوم فرهاد آریانفر سه شنبه شب در حاشیه بازدید از شهر مرزی نفت شهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: بازدید امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در راستای اقدام های ارتش در رابطه با انسداد مرز و همچنین اطمینان خاطر از نیروهای مرز بود که با تمام توان در مقابل هر تهدیدی ایستاده اند و از مرزها دفاع می کنند.
وی اظهار داشت: هم اکنون امنیت بسیار خوبی در مرز داریم و این اطمینان را می دهیم که هر نوع تهدیدی را در منطقه خنثی می کنیم.
فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: انتظاری که از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی داریم در رابطه با افزایش و اختصاص اعتبارات انسداد مرز است تا بتوانیم از تجهیزات نوین تری استفاده کنیم.
امیر آریانفر گفت: امنیت پایدار در نوار مرزی غرب کشور برقرار است و نیروهای تابع قرارگاه منطقه ای غرب کشور در طول ۲۴۲ کیلومتر از مرزهای استان کرمانشاه با کشور عراق ( باویسی تا تلخاب) مستقر هستند.
وی تصریح کرد: ارتش در کنار تجهیزات به همراه نیروی ایمان، ولایت مداری و شجاعت پرسنل ارتش سدی محکم در مقابل تهیدات دشمنان ایجاد کرده اند.
اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز در سفر به قصرشیرین از نوار مرز و شهر مرزی نفت شهر از توابع بخش سومار قصرشیرین بازدید کردند و فردا قرار است در ادامه سفر خود از مرزهای خسروی و پرویزخان بازدید کنند.
قصرشیرین با ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه ، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.
بخش سومار در فاصله ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده و با عراق ۸۶ کیلومتر مرز مشترک دارد.
این بخش دارای ۲ شهر سومار و نفت شهر و ۱۳ روستاست.
۳۰۱۲/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  10 دی آخرین مهلت ثبت نام در جشنواره فرهنگی بهزیستی است
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد

دایکان | dayikan

دایکان | dayikan

اخبار ویژه