به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، محمود رضا مرادی صبح امروز شنبه در آیین آغاز مرحله دوم طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، اظهار داشت: بیماری قلبی و عروقی، مغزی و فشارخون شایع ترین علل مرگ و میر در استان است پس تشخیص و درمان به موقع فشار خون بسیار مهم است.

او گفت: تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به فشارخون بالا از بیماری خود خبر دارند و تنها نیمی از اینها برای کنترل بیماری دارو مصرف می کنند و ۲۰ درصد از این جمعیت نیز فشارخون کنترل شده دارند این حاکی از آن است که ما با داشتن دانش مربوط به بیماری فشارخون در عمل نتوانسته این بیماری را به خوبی کنترل کنیم.

خبر جدید  از برخورد با تولیدی های غیر استاندارد چه خبر؟ / نیازی: پروانه استاندارد آنها تمدید نخواهد شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در دو مرحله برنامه ریزی شده که در این میان تا روز عید سعید فطر مقدمات کار در قالب حساسیت زایی و اطلاع رسانی گسترده انجام شد و از امروز نیز مرحله دوم طرح اجرایی می شود.

او عنوان کرد: درصدد تشخیص و درمان فشارخون در جمعیت بیشتری از جامعه هدف هستیم و این امر با توجه به شرایط اقتصادی موجود بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد زیرا هزینه های مربوط به بهداشت کم اما درمان پر هزینه است.

خبر جدید  رعایت نکردن شان مجلس توسط تعدادی از نمایندگان

مرادی با بیان اینکه هزینه های انجام شده در بخش بهداشت تنها معادل چند بخش سی سی یو هزینه ندارد گفت: هدف ما در سند ملی پیشگیری کاهش ۳۰ درصدی مصرف نمک به عنوان عامل اصلی مبتلا به فشارخون و کاهش ۲۵ درصدی شیوع فشارخون و نیز دسترسی ۸۰ درصدی به داروهای اساسی برای کنترل فشارخون است.

خبر جدید  نقص عضو برخی شهروندان به دلیل دخالت عطاری‌ها در امور پزشکی

او خواستار همکاری مدیران و روسای مختلف سازمان ها و ادارات در اجرای این طرح شد و عنوان کرد: در استان کرمانشاه حداقل ۹۰۰ هزار نفر مشمول طرح هستند که باید فشارخون نیمی از آنها کنترل شود و با توجه به اینکه نیمی از جمعیت استان در شهرستان کرمانشاه جای گرفته همکاری مسئولان شهرستان از اهمیت بیشتری برخوردار است.