12:50:50 - دوشنبه 29 آوریل 2019
همایش سفیران سلامت در قصرشیرین برگزار شد
همایش سفیران سلامت در قصرشیرین برگزار شد
قصرشیرین- ایرنا- به مناسبت هفته سلامت همایش سفیران سلامت روز دوشنبه با حضور جمعی از کارشناسان و پزشکان بهداشت و درمان و مسئولان و دانش آموزان در سرسرای غدیر قصرشیرین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قصرشیرین در این همایش گفت: سفیران سلامت فرصتی برای داوطلبان علاقه مند به مقوله سلامت و بهداشت برای فرهنگسازی و توسعه مشارکت مردمی در امر سلامت است.
حشمت الله رضایی افزود: با وجود محدودیت ها و تحریم های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران، بعد از انقلاب کشورمان از نظر شاخص‌های بهداشتی بسیار توسعه یافته است.
وی اظهار کرد: یکی از نمادهای توسعه هر کشوری جامعه انسانی است و سلامت این جامعه بسیار مهم است که ملاک ارزیابی توسعه قرار می گیرد و کشورهای توسعه نیافته از این شاخص‌ها برخوردار نیستند.
معاون فرماندار قصرشیرین گفت: بعد از انقلاب با وجود محدودیت ها براساس شاخص‌های بهداشت جهانی پیش می رویم.
رضایی ادامه داد: هدف از برخورداری این شاخص‌ها این است که به مرحله درمان کمتر برسیم زیرا با افزایش و تقویت مراقبت های بهداشتی هزینه‌های بخش درمان کمتر می شود.
وی همچنین هدف از برگزاری این همایش را ترویج فرهنگ خود مراقبتی برای دانش آموزان و خانواده ها عنوان کرد زیرا رعایت مراقبت های بهداشتی میزان مراجعه به مراکز درمانی را کاهش داده است.
وی بخش عمده مرگ و میر کشور را طبق آمارهای وزارت بهداشت، ناشی از ناراحتی های قلبی بیان کرد و افزود: سفیران سلامت می توانند مروج فرهنگ خود مراقبتی در خانواده باشند.
مدیر آموزش و پرورش قصرشیرین نیز گفت: در سند تحول بنیادین آموزش پرورش که نقشه راه برای آموزش و پرورش است، سلامت یکی از مولفه های آن با همکاری وزارت بهداشت است.
کامران آبی افزود: قصرشیرین چهار هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی دارد که نیازمند برنامه ریزی های بهداشتی هستند.
در پایان از سفیران سلامت و رابطان بهداشتی در مدارس قصرشیرین با اهدای اهدایایی تجلیل شد.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت دارای مراکز درمانی شماره یک و ۲ و مرکز درمانی بخش مرزی خسروی و بیمارستان ۹۶ تختخوابی حضرت ابوالفضل العباس (س) با بخش های اطفال، اتاق عمل، جراحی عمومی، آزمایشگاه، زنان و زایمان، سونوگرافی، رادیوگرافی، اورژانس، داروخانه، سرپایی، بستری و تخت های CPR است.
۳۰۱۲/۸۰۶۶

خبر جدید  پلیس وظیفه شناس دلارهای گمشده را به گردشگر مجارستانی بازگرداند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه